ГЛУЗД

Важкі психологічні стани можуть призвести й до суїцидальних думок чи навіть спроб. Це друга за поширеністю причина смертності, особливо серед молоді. За даними ВООЗ, щороку самогубство чинить близько 800 тис. осіб, тобто кожні 40 секунд трапляється суїцид. 

За дослідженням Chas.News, минулого року 7654 українці завершили життя самогубством. Найбільше в Дніпропетровській області (745 випадків), найменше — у Тернопільській (108).

Емоційне виснаження, стреси, тривожність, проблеми в стосунках, негаразди на роботі чи вдома — це тільки частина чинників, які можуть руйнувати наше психологічне здоров’я. Багато хто недооцінює допомогу спеціалістів, тоді як внутрішні переживання можуть штовхати на радикальні вчинки. Навіть, на перший погляд, психологічно витривалі не завжди здатні самостійно з усім упоратися. 

Але що робити, якщо ресурсів на психотерапевта немає, а допомога потрібна негайно?

В Україні працюють десятки ліній, де готові надати безоплатні консультації. І хоча вони не замінюють повноцінних сесій, проте в термінових ситуаціях чи складних періодах вам готові допомогти, порадити, підтримати вас.

Ми вирішили оновити перелік “гарячих” ліній. Зберігайте та діліться матеріал, можливо, саме зараз ця інформація комусь потрібна.

Національна дитяча “гаряча” лінія

Контакти: 116111, 0 800 500 225.

Графік роботи:  будні від 12:00 до 20:00.

Сторінки в мережі: фейсбукінстаграм, телеграм.

На лінії консультують дітей на такі теми:

 • насильство та жорстоке поводження;
 • психологічні проблеми;
 • комерційна експлуатація;
 • дискримінація;
 • стосунки в сім’ї;
 • стосунки з однолітками;
 • порушення прав дітей та юридичні питання;

Дзвінки безкоштовні та конфіденційні. 

Заново

Колишній проєкт “Супергерої чотирьох стін” тепер працює під назвою “Заново”. Вони пропонують пройти психологічний тест, що допоможе визначити стан тривоги та рівень стресу. Також є безкоштовний телеграм-канал з психології.

Центр психологічної допомоги дітям “Серденько”

Контакти: 050 888 75 13, 067 888 75 13, centr.serdenko@ukr.net.

Графік роботи: цілодобово.

Адреса: м. Івано-Франківськ, вул. Південний Бульвар, 42.

Сторінки в мережі: фейсбукінстаграм.

Окрім консультування на лінії, центр працює особисто з дітьми. Це єдиний заклад західної частини України, що у своїй практиці використовує “зелену кімнату” (методика проведення інтерв’ювання потерпілої дитини — ред.) та надає низку інших послуг: психологічна та психіатрична допомога, послуги стоматолога, логопеда, дефектолога, адвоката.

Заклад працює цілодобово та надає послуги анонімно. За потреби спеціалісти можуть приїхати на виклик клієнта.

Центр надає безоплатну допомогу дітям-сиротам, дітям, які опинились в складних життєвих умовах, та дітям ветеранів АТО. Центр приватний, той, хто має змогу, консультації оплачує.

Розкажи мені

Контакти: tellmecomua@gmail.comтелеграм.

Команда Інституту когнітивного моделювання створила проєкт “Розкажи мені” для  підтримки через поширення COVID-19.

Щоб отримати допомогу, потрібно заповнити форму на сайті. Після реєстрації підбирають консультанта, спеціалізація якого відповідає запиту. Людина, яка звернулася, обирає комфортний спосіб (листування в мережі  /  дзвінок) та час для сеансу. 

Серед консультантів — фахівці, яких відбирали провідні спеціалісти Інституту когнітивного моделювання та які мають відповідну сертифікацію й досвід роботи.

Консультації безкоштовні, а розмови та листування з психологами й психотерапевтами  анонімні. 

Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації

Контакти: 0 800 500 335 (з мобільного або стаціонарного телефону) або 116 123 (з мобільного). Консультації можна також отримати онлайн: 

Skype: @lastrada-ukraine.

Facebook: @lastradaukraine.

Telegram: @NHL116123.

Email: hotline@la-strada.gov.ua.

Громадська міжнародна правозахисна організація Ла Страда-Україна надає безкоштовну цілодобову та анонімну допомогу тим, хто потерпає від фізичного, психологічного, сексуального чи економічного насильства. Постраждалі можуть отримати психологічну підтримку та консультації щодо того, як знайти безпечний вихід зі складної ситуації. 

Телефон довіри для всіх

Графік роботи: щодня з 19:00 до 07:00

Контакти:

Одеса: (048) 737 76 76.

Харків: (057) 759 76 76.

Київ: (044) 228 76 76.

Донецьк: (062) 213 76 76.

Луганськ: (064) 272 76 76

Дніпропетровьск: (056) 767 76 76.

Чернівці (037) 290 76 76.

Івано-Франківськ: (034) 273 76 76.

Херсон: (055) 239 7676.

Львів: (032) 253 7676.

Миколаїв: (0512) 59 76 76.

Екстрену та кваліфіковану психологічну допомогу надають усім, кому вона необхідна. На лінії працюють добровольці-волонтери за підтримки професійних  координаторів, кураторів, супервізорів проєкту.

Центр допомоги постраждалим від домашнього насильства

Контакти: 067 835 35 08, 050 713 36 00.

Карітас Коломия завдяки підтримці Львівської освітньої фундації розпочинає пілотний проєкт для допомоги постраждалим від домашнього насильства «Збережемо дитині сім’ю «Центр допомоги постраждалим від насильства».

Основні послуги, які можна отримати в центрі допомоги від домашнього насильства:

 • консультації юриста, юридичний супровід;
 • консультації психолога;
 • корекційна робота з особами, які вчиняють насильство;
 • соціальний супровід;
 • тимчасовий притулок,
 • допомога у працевлаштуванні та відновленні документів.

Lifeline Ukraine

Контакти: 7333.

Графік роботи:  цілодобово. 

Сторінки в мережі: фейсбукінстаграм

Lifeline Ukraine працює для запобігання самогубств та підтримки психічного здоров’я. Окрім ветеранів, до них звертаються всі, хто потребує допомоги. 

Консультації надають безкоштовно. Розмови анонімні.

Гаряча лінія PIN

Контакти: 0 800 210 160.

Графік роботи: цілодобово. 

Міжнародна гуманітарна організація “Людина в біді” (People in Need, PIN) надає безкоштовні цілодобові психологічні консультації та скеровує до основних інформаційних служб людей, які живуть уздовж лінії розмежування. Крім того, зателефонувавши за номером 0 800 210 174, можна дізнатися інформацію про наявну гуманітарну допомогу. 

Кол-центр #ВАРТОЖИТИ

Контакти: 5522

Кол-центр #ВАРТОЖИТИ — це єдиний всеукраїнський координаційний центр безкоштовної допомоги і підтримки онкопацієнтів та їхніх близьких. Проєкт не фінансує держава, він не має жодного постійного джерела фінансування і працює завдяки благодійним внескам українців зі всього світу, поодиноким грантам та підтримці соціально-відповідальних компаній, які безкоштовно надають низку своїх послуг.

Лінія підтримки “Давай поговоримо”

Контакти: 0 800 331 800

На лінії надають психосоціальну підтримку працівникам медичних установ, військовослужбовцям, ветеранам ООС/АТО та працівникам соціальних служб. Тобі допоможуть впоратися з емоційним виснаженням, яке виникло через пандемію COVID-19.

Журналістка: Ірина Блаженко

А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у телеграмі чи вайбері.

Наші партнери