Як отримати безкоштовну психологічну допомогу?

Особисті проблеми, труднощі на роботі, внутрішні переживання можуть штовхати на радикальні вчинки. І навіть, на перший погляд, психологічно витривалі не завжди здатні самостійно з усім цим впоратися.

Важкі психологічні стани можуть призвести й до суїцидальних думок чи навіть спроб. Проблема самогубства давно турбує ВООЗ, оскільки це друга за поширеністю причина смертності, особливо серед молоді. За даними ВООЗ, щороку через самогубство помирає близько 800 тис. осіб, кожних 40 секунд хтось чинить суїцид. Чи була б такою цифра, якби ці люди вчасно отримали психологічну допомогу? Команда Глуzду довго дискутувала на цю тему і вирішила створити добірку “гарячих” ліній, де надають психологічну допомогу.

«До психотерапевта звертаються тільки слабкі люди  —  міф, що змушує людей до останнього відтягувати похід до спеціаліста, і, на жаль, психіка за це вам не подякує. 
Безсоння, алкоголізм, сварки — сигнал про те, що ви не розумієте, що відбувається з вашим внутрішнім світом. Коли у вас погіршується зір, ви йдете до окуліста, то чому коли потребуєте психологічної допомоги, не звертаєтеся до професіонала? 
Звернення до психотерапевта свідчить про вашу силу і сміливість»,  —   зауважує психологиня проєкту «Супергерої чотирьох стін» Катерина Чурсина. 

Національна дитяча “гаряча” лінія

Контакти: 116111, 0800500225

Графік роботи:  будні від 12:00 до 20:00

Сторінки у мережі: фейсбук, інстаграм, телеграм

На лінії консультують дітей на такі теми:

  • насильство та жорстоке поводження;
  • психологічні проблеми;
  • комерційна експлуатація;
  • дискримінація;
  • стосунки в сім’ї;
  • стосунки з однолітками;
  • порушення прав дітей та юридичні питання;
  • безпека.

За минулий рік по допомогу на лінію звернулось понад 6 тис. дітей та батьків.

Дзвінки безкоштовні та конфіденційні. 

«Щодня на лінію надходить від 200 запитів. Найчастіші щодо психологічного здоров’я дітей, насильства та жорстокого поводження з ними, також запити щодо стосунків у родині. Кожне п’яте звернення стосується думок про суїцид або навмисне пошкодження тіла. Телефонують і дорослі, щоб вирішити питання, що стосуються дітей»,  —   розповідає консультантка та координаторка “гарячої” лінії. 

Центр психологічної допомоги дітям “Серденько”

Контакти: (050)8887513, (067)8887513

centr.serdenko@ukr.net

Графік роботи: цілодобово

Адреса: м. Івано-Франківськ, вул. Південний Бульвар, 42.

Сторінки в мережі: фейсбук, інстаграм.

Окрім консультування на лінії, центр працює особисто з дітьми. Це єдиний заклад західної частини України, що у своїй практиці використовує “зелену кімнату” (методика проведення інтерв’ювання потерпілої дитини — ред.) та надає низку інших послуг: психологічна та психіатрична допомога, послуги стоматолога, логопеда, дефектолога, адвоката.

Щомісяця до центру надходить близько 100 звернень.

Заклад працює цілодобово та надає послуги анонімно. За потреби спеціалісти можуть приїхати на виклик клієнта.

Центр надає безоплатну допомогу дітям-сиротам, дітям, які опинились в складних життєвих умовах, та дітям ветеранів АТО. Центр приватний, той, хто має змогу, консультації оплачує.

Розкажи мені

Контакти: tellmecomua@gmail.com

Команда Інституту когнітивного моделювання створила проєкт «Розкажи мені» для  підтримки через поширення COVID-19.

Щоб отримати допомогу, потрібно заповнити форму на сайті. Після реєстрації підбирають консультанта, спеціалізація якого відповідає запиту. Людина, яка звернулася, обирає комфортний спосіб (листування в мережі/дзвінок) та час для сеансу. 

Серед консультантів — фахівці, яких відбирали провідні спеціалісти Інституту когнітивного моделювання та які мають відповідну сертифікацію й досвід роботи.

Консультації безкоштовні, а розмови та листування з психологами та психотерапевтами  анонімні. 

Lifeline Ukraine

Контакти: 7333

Графік роботи:  цілодобово 

Сторінки в мережі: фейсбук, інстаграм 

Lifeline Ukraine працює для запобігання самогубств та підтримки психічного здоров’я. Окрім ветеранів, до них звертаються всі, хто потребує допомоги. 

Консультації надають безкоштовно. Розмови анонімні.

Порадня

Консультації в центрі УКУ «Порадня» проводять студенти старших курсів, магістри психології під наглядом викладача. Для запису потрібно заповнити форму, там можна самостійно обрати зручний день та час для сеансу. 

Консультації безкоштовні та анонімні. 

Державна “гаряча” лінія 1547

Контакти: 1547

Графік роботи:  цілодобово 

Центр спеціалізується на допомозі постраждалим від торгівлі людьми, домашнього насильства, насильства за ознакою статі, насильства стосовно дітей.

Дзвінки на лінію зі стаціонарних та мобільних телефонів є безкоштовними та анонімними.

Телефон довіри

Контакти: +38 (067) 563 50 90

Графік роботи:  від 10.00 до 22.00

Телефон довіри  —  це проєкт Карітасу Самбірсько-Дрогобицької Єпархії та Реабілітаційного центру «Назарет». На лінії відповідають психологи.

Консультації надають безкоштовно та зі збереженням анонімності. 

“Супергерої чотирьох стін”

Проєкт «Супергерої чотирьох стін» пропонує пройти психологічний тест, що допоможе визначити стан тривоги та рівень стресу. 

Консультації надають сертифіковані психологи в телеграм-каналі.

Користування каналом безкоштовне.

Якщо у ваших близьких чи знайомих виникають проблеми, не залишайтесь осторонь. Перешліть їм наш матеріал, можливо, саме зараз він потрібен.

Журналістка: Ірина Блаженко

Дизайнерка: Яна Букреєва

Щоб залишатися на зв’язку із здоровим Глуzом — підписуйся на наш телеграм-канал.