ГЛУЗД

Учасники 27 Української антарктичної експедиції зробили масштабний ремонт дороговказу біля станції “Академік Вернадський”. На ньому розміщують таблички з назвами та відстанню до різних міст. 

Здебільшого це населені пункти, з яких родом наші зимівники або звідки до них приїздили колеги з інших країн. Тепер там з’явився дороговказ до Коломиї та Івано-Франківська.

Вказівник прослужив понад 20 років, він неабияк потребував оновлення, і фізичного, і змістовного, тому лікар Василь Матковський та механік Максим Білоус узялися до роботи, повідомив Національний антарктичний науковий центр. 

Полярники реставрували низку старих табличок, які заіржавіли, а також: 

  • “декомунізували” Кіровоград на Кропивницький, “дерусифікували” транслітерацію Вінниці та Одеси;
  • додали нові символічні міста: Маріуполь, Херсон та Бучу (їх уперше розмістили на вказівнику ще після звільнення Херсона в листопаді 2022-го), Коломию та Івано-Франківськ (рідні для Василя Матковського), Нью-Йорк, Оттаву та столиці (або знакові міста) інших країн, які підтримують Україну;
  • виготовили новий стовп для табличок, замінили потрісканий фундамент та кріплення;
  • реставрували флюгер та вказівники сторін світу.

“Кожна експедиція має традицію покращувати нашу станцію, яка на рік стає другою домівкою. Ми вирішили це зробити в такий спосіб”, — розказав про ініціативу Василь Матковський. 

Для втілення проєкту довелося багато попрацювати в столярній майстерні, а згодом і на вулиці. Зрештою, дороговказ отримав і новий вигляд, і нові сенси.

Фото: Національний антарктичний науковий центр

А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у:

телеграмі

вайбері

вацапі

фейсбуці

інстаграмі

твіттері

Наші партнери