ГЛУЗД

“Бабуся та рак” Марії Правди — це світла й нестрашна історія про страшну хворобу. Книжка про кожну особливу бабусю й усіх онуків світу, які завжди знають найдієвіші способи боротьби з недугою.

Говорити з дітьми про хвороби складно. Завжди бракує потрібних слів або існує ймовірність сказати зайве. Тому простішим здається уникати цієї теми, але деякі речі діти розуміють краще, ніж дорослі, особливо коли йдеться про беззаперечну віру та підтримку.

«На початку цього року до нас надійшов дуже важливий рукопис молодої письменниці Марії Правди, — говорить головна редакторка дитячого артвидавництва “Чорні вівці” Христя Венгринюк. —  Я прочитала цей текст і зрозуміла, що страшенно хочу, щоб він побачив світ саме в “чорних овечках”. Ми видавали книжки про втрати, біль, смерть та на інші проблемні теми. Люди часто оминають їх, кажучи: “а давайте не будемо про сумне”. Але життя  —  це не тільки веселе. “Бабуся та рак”  —  артбук, що допоможе “увійти” не в біль, а в ситуацію, з якою проживає так багато людей. Це надважлива тема, якої ми всі боїмося. Згаданий рукопис для нас дуже цінний, і я б хотіла, щоб цей проєкт реалізували, щоб про нього говорили, ним дихали, бо це неймовірно важливий текст».

Книжка “Бабуся та рак” показує боротьбу дорослого із хворобою очима дитини. Тут немає похмурих лікарів чи незатишних лікарень, складних наукових термінів чи особливостей лікування. Є лише бабуся, до якої “вчепився рак”, та онука, яка понад усе прагне відчепити його від рідної людини. Ілюстрації до видання зробила художниця Ганна Сурган.

«В основі цієї історії — хвороба моєї мами, бабусі моєї донечки, —  говорить Марія Правда.  — Я довго шукала слів, щоб висловити свої тривоги та сподівання і водночас підтримати рідну людину в непростий період лікування. Я знаю, що на такі серйозні теми з дітьми говорять мало, але також упевнена, що для кожної родини, яку спіткало це лихо, настає час, коли потрібно пояснити малечі, що й чому відбувається. Гадаю, що книжка “Бабуся та рак” може стати для когось стимулом розпочати діалог з дитиною та розповісти їй про важливе».

Щоб книжка “Бабуся та рак” побачила світ, потрібно 123 400 грн. Зробити свій внесок можна на Спільнокошті.
 

Про авторку та ілюстраторку:

Марія Правда (Марія Зброй) — журналістка, книжкова блогерка, комунікаторка культурних проєктів. У своїх текстах (рецензіях на різні видання і у власній дитячій книжці) акцентує на важливих соціальних темах. Авторка переконана, що з дітьми потрібно бути чесними та не боятися говорити про важливе. У цьому письменниця і вбачає своє завдання. 

Ганна Сурган — професійна художниця й ілюстраторка, працює з традиційними матеріалами і в діджитал. Співпрацює з “Видавництвом Старого Лева”, видавничо-освітнім проєктом “Портал”, а також видавцями в Чехії, Британії та Італії. В ілюстрації для неї важливо передати атмосферу книжки, щоб це допомогло читачеві зануритися у світ, який створив письменник.

А щоб у твоєму житті було більше Глузду —підписуйся на наш телеграм-канал.

Наші партнери