ГЛУЗД

22 травня цього року присвячено Дню меланоми. Уже традиційно в Україні реалізовуватимуть всеукраїнський соціальний проєкт “День діагностики меланоми”. Сотні лікарів візьмуть участь у безплатному огляді родимок, щоб допомогти українцям своєчасно виявити та побороти меланому. 

Це найбільш злоякісне новоутворення, що розвивається при злоякісній трансформації пігментних клітин. Часто утворюється на місці вродженої пігментної плями (родимки). 

На сьогодні рак шкіри та меланома є найбільш поширеними видами онкологічних захворювань в Україні — близько 20 % усієї кількості хворих на рак, повідомляють на сайті stop-melanoma.net.

Україна приєдналася до кампанії 2008 року, а вже 2009-го організовано перший День діагностики меланоми в Україні. За 13 років (2009-2021 рр.) проєкту в Україні оглянуто 479 730 осіб, серед яких виявлено 1535 випадків меланоми і 4331 випадок раку шкіри.

Працівники кафедри дерматології та венерології Івано-Франківського національного медичного університету повідомили, що безплатно пройти обстеження новотворів шкіри можна від 13 до 26 травня на кафедрі дерматології та венерології і її клінічних базах за попереднім записом.

Адреси:

  • Кафедра дерматології та венерології: м. Івано-Франківськ, вул. Короля Данила, 8 (dermatology@ifnmu.edu.ua).
  • “Люкс Скін”: м. Івано-Франківськ, вул. Галицька, 139а (тел.: 066-615-7800).
  • “Медсервіс”: м. Івано-Франківськ, вул. Галицька, 22, 5 поверх (тел.: 050-811-5775).

У Коломиї безплатний огляд відбуватиметься 18 травня у військовому госпіталі за адресою: Коломия, вул. Шкрумеляка, 26.  

Контакти клінік та лікарів в інших містах, де безплатно здійснюватимуть огляди, можна знайти тут

Від 2020 року діагностика меланоми відбувається не лише офлайн, а й онлайн — на порталі stop-melanoma.net. Щоб отримати дистанційну безплатну консультацію лікаря, потрібно зробити якісні фото новоутворення та заповнити анкету. Онлайн-діагностика буде доступна на порталі три дні — 20, 21 і 22 травня 2023 року. 

Фото: Canva

А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у:

телеграмі

вайбері

вацапі

фейсбуці

інстаграмі

твіттері

Наші партнери