Мистецтво виготовлення глинянського візерункового текстилю стало п’ятим елементом з Львівщини, який внесли до національного переліку нематеріальної культурної спадщини України.
Відповідний наказ підписав міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко, повідомляє Львівська ОВА.
Глинянський візерунковий текстиль — це широкий асортимент рукотворних художніх тканин. Це вишивані і гладко ткані ворсові вовняні й шовкові килими, накриття на стіл та ліжка, рушники, святкове вбрання, весільні строї, сценічні костюми, трикотажні вироби.
Особливо популярні рукотворні гладкоткані килими. Є два способи їх виготовлення — рахункова техніка ткання, яка уможливлює відтворення складних високохудожніх тканин і виготовлення гобеленів на горизонтальних кроснах за рисунком під бердо.

“Щиро радіємо, що саме цей елемент поповнив Національний перелік, адже це наше культурне надбання, наша гордість та справжня галицька приваба”, — розповів керівник Львівської ОВА Максим Козицький.
У планах на цей рік — внести до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини весільні обрядові пісні Бойківщини “Ладкання” і Сокальську сорочку (крій та орнамент жіночих і чоловічих сорочок).
2022 року з Львівщини до переліку увійшли:
- мистецтво виготовлення Яворівської дерев’яної забавки;
- традиція приготування Яворівського пирога;
- створення об’ємної сферичної різдвяної звізди села Мацьковичі;
- Надсянська говірка на Мостищині.
Фото: Львівська ОВА
А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у: