ГЛУЗД

Мистецтво виготовлення глинянського візерункового текстилю стало п’ятим елементом з Львівщини, який внесли до національного переліку нематеріальної культурної спадщини України.

Відповідний наказ підписав міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко, повідомляє Львівська ОВА. 

Глинянський візерунковий текстиль — це широкий асортимент рукотворних художніх тканин. Це вишивані і гладко ткані ворсові вовняні й шовкові килими, накриття на стіл та ліжка, рушники, святкове вбрання, весільні строї, сценічні костюми, трикотажні вироби.  

Особливо популярні рукотворні гладкоткані килими. Є два способи їх виготовлення — рахункова техніка ткання, яка уможливлює відтворення складних високохудожніх тканин і виготовлення гобеленів на горизонтальних кроснах за рисунком під бердо. 

“Щиро радіємо, що саме цей елемент поповнив Національний перелік, адже це наше культурне надбання, наша гордість та справжня галицька приваба”, — розповів керівник Львівської ОВА Максим Козицький.

У планах на цей рік — внести до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини весільні обрядові пісні Бойківщини “Ладкання” і Сокальську сорочку (крій та орнамент жіночих і чоловічих сорочок).

2022 року з Львівщини до переліку  увійшли:

  • мистецтво виготовлення Яворівської дерев’яної забавки;
  • традиція приготування Яворівського пирога;
  • створення об’ємної сферичної різдвяної звізди села Мацьковичі;
  • Надсянська говірка на Мостищині.

Фото: Львівська ОВА

А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у:

телеграмі

вайбері

вацапі

фейсбуці

інстаграмі

твіттері

Наші партнери