ГЛУЗД

Є кілька дуже простих та дієвих порад від МОЗ, які допоможуть підтримати комфортну температуру в оселі. 

Правило багатошаровості 

Одягай одразу кілька теплих речей, наприклад, термобілизну, штани з натуральних тканин, в’язані речі, теплі шкарпетки тощо. Додатково можна вкритися пледом чи ковдрою.

Ізолюй приміщення

Дуже важливо не дати теплу “виходити” з приміщення. Найпростіше, що можна зробити самому, — перевірити, чи не тягне холодом з дверей та вікон. Також важливо памʼятати: все, що стоїть впритул до батарей перешкоджає поширенню тепла.

Відмовся від алкоголю

Алкоголь не зігріває взагалі, а дає лише уявне відчуття тепла. Під час вживання алкоголю розширюються судини і кров приливає до поверхні тіла, водночас внутрішні органи тепло втрачають. Саме тому вживати алкоголь для зігрівання тіла не можна.

Вживай гарячі напої та їжу

Гарячий чай, кава, супи допоможуть зігрітися. Якщо не маєш газової плити, подбай про якісний термос. Приготувати гарячий напій можна заздалегідь, поки є світло, або набрати окріп в місцях, де є генератор (у “Пунктах незламності”, на заправці). 

Використовуй грілку

Щоби зігріти постіль і зігрітися самому, можна налити гарячу воду в грілку або звичайну пластикову пляшку, замотати в рушник і покласти в ліжко. Проте будь обережним: надійно закрути кришку та не притуляйся відкритими частинами тіла до грілки, щоб не обпектися. До речі, так гріли постіль монархам у давнину — унікальний шанс відчути себе королем чи королевою.

Виконуй фізичні вправи

Не сиди на місці. Рух — найкращий спосіб зігрітися. Навіть проста руханка на 15-20 хвилин допоможе побороти холод.

Використовуй природне тепло

У сонячну погоду розслоняй штори: це додасть оселі кілька градусів тепла. Вночі заслоняй, щоб запобігти додатковому охолодженню приміщення, проте пам’ятай: штори не мають затуляти батареї.

Дотримуйся правил пожежної безпеки та не використовуй для обігрівання приміщення прилади, не призначені для цього, зокрема духової печі і газової кухонної плити. Це може призвести до отруєння чадним газом.

Фото: Canva

А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у:

телеграмі

вайбері

вацапі

фейсбуці

інстаграмі

твіттері

Наші партнери