ГЛУЗД

У Лікарні святого Миколая у Львові прооперували хлопця з рідкісним генетичним захворюванням. Після 16 років у кріслі колісному він зможе ходити.  

Володимиру 20 років. У 2,5 його ноги почали слабшати, а ліва стопа відхилялася в бік. Спершу хлопцеві  було складно ходити, а згодом — неможливо. До того ж він усе гірше говорив. Батьки із сином відвідали десятки спеціалістів, але розпізнати захворювання не вдалося. 

“Що відбувається з Володею — дізналися випадково. Кілька років тому мама хлопця побачила по телевізору історію дівчини, яка хворіла на рідкісне захворювання. Симптоми її недуги збігалися з тими, що були у Володі. Лікарі підтвердили діагноз: торсійна дистонія. Це рідкісне генетичне захворювання, при якому мозок направляє неправильні імпульси до м’язів. Через це тіло хворого викручує, а в м’язах з’являється сильний біль. В Україні на цю недугу хворіє близько 100 людей”, — повідомляє Перше медичне об’єднання Львова. 

Торсійну дистонію неможливо вилікувати, але можна усунути її прояви. У мозок хворих вживляють нейростимулятор — пристрій, що подає правильні імпульси до мозку. Такий київські спеціалісти встановили Володимиру. Після операції він почав виконувати фізичні вправи, краще їсти та говорити. Проте обидві стопи хлопця були повністю вивернуті всередину, їх довелося вирівнювати хірургічним методом. Реконструктивні операції здійснили спеціалісти ортопедо-травматологічного відділення Лікарні святого Миколая. 

Також у Володимира розвинувся нервово-паралітичний сколіоз. Хребет хлопця викривився на 102 градуси. Через цю деформацію хлопець не міг утримувати рівновагу та перехилявся на один бік. Йому необхідно було зробити складну операцію на хребті. Коли в Лікарню святого Миколая зі США приїхали спінальний хірург Марк Диржка та нейрофізіолог Браян Дембоскі, львівські спеціалісти вирішили разом прооперувати хлопця. 

Тепер Володю очікує тривале відновлення, а потім — реабілітація, проте хлопець уже значно краще сидить і ходить.

Володимир передусім мріє почати ходити самостійно та зіграти у футбол на одному з найбільших стадіонів України.

А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у:

телеграмі

вайбері

вацапі

фейсбуці

інстаграмі

твіттері

Наші партнери