ГЛУЗД

Чимало родин були вимушені почати нове життя з початком бойових дій на Сході України. Цей шлях нелегкий. 

Сьогодні коломияни мали змогу ознайомитися з історіями багатьох сімей, переглянути, з якими труднощами стикаються родини внутрішньо переміщених осіб (далі ВПО – ред.) та люди, які допомагають їм збудувати нове життя.

У Національному музеї народного мистецтва Гуцульщини та Покуття сьогодні розпочалась фотовиставка «НаДія. Родина. Спільнота», організатором якої є БФ «Карітас»

Це не прості фото людей. Впродовж року під час роботи з родинами переселенців працівники та волонтери Карітасу робили фото, на яких показано успішний процес адаптації сімей до нових, складних умов життя. 

 Виставка показує всі переваги та недоліки життя  сімей в новому суспільстві та закликає інших людей не бути байдужими. У фокусі опинилися родини етнічних українців, росіян зі сходу України та кримських татар. 

Координатор проекту, працівник БФ «Карітас Коломия» Тарас Бучовський, розповів детальніше про проект: 

«У жовтні попереднього року подібний проект проводився у Львові, це друга частина. Далі – Івано-Франківськ та Київ. До речі, дата відкриття фотовиставки – 8 липня – не випадковість, адже це Всеукраїнський день родини. Оскільки організацією виставки займається «Центр підтримки сім‘ї», то все це дуже символічно».

В одній із зал музею розміщені вісім стендів зі світлинами та історіями сімей ВПО. Кожен стенд має свою назву,  містить декілька фото з родиною та цікаву історію, пов’язану з нею, передає емоції, з якими ці люди зустрічалися.

Наприклад, один із стендів має назву «День обіймів».  21 січня у всьому світі відзначається одне з найдивовижніших свят – Міжнародний день обіймів. Центр підтримки сім’ї, який діє при Коломийському Карітасі, 23 січня 2018 року провів для мешканців Коломиї біля музею «Писанка» тематичний інтеграційний захід «Даруємо обійми». Участь в ньому взяли відвідувачі Центру, а також звичайні перехожі. День був морозяним, але людям ставало тепліше на душі. Все це відобразив стенд зі світлинами.

Стенд під назвою «Кримське серце в Буковині» показує світлини родини кримських татар Кадирових. Вони були  одними з тих, хто у 2014 році вирішив покинути анексований півострів. Буковинська громада  зігріла нових сусідів теплим прийомом.  Саме це допомагає їм в боротьбі з сумом за рідною домівкою і дає сили вибудовувати нове життя. А ще у серцях людей живе надія на повернення до рідного Криму.

Крім цього, можна подивитись на творчі роботи, які виготовляли дівчата-переселенці: живописні картини, ляльки листівки-запрошення та вироби кримських татар – усе це ручна робота.

Виставку можна відвідати до 15 липня з 10:00 до 18:00. Вона є безкоштовною, але охочі можуть кинути певну суму в скриньку, яка стоїть у музеї. Зібрані гроші будуть використані на потреби родин ВПО. 

Журналістка: Адріана Ковальчук

Фото: Оксана Санагурська

Наші партнери