ГЛУЗД

У мистецькому центрі “Світовид” відбулася презентація книжки Христини Козловської  “Ящірка та її хвіст”. Це збірка оповідань-притч на різні теми:  сенс життя,  пошук себе,  здійснення мрій та навіть  про  проблеми з екологією. 

Жінка ділиться: на написання цих історій її спонукала розмова із дочкою. 

“Я вкладала спати дочку і вирішила замість звичних книжок просто вигадати якусь повчальну історію. Поки її розповідала, зрозуміла, що  варто записати. Тому, коли дочка заснула, я так і зробила, а потім, з часом, вже з’явилися й інші притчі”.

За словами авторки, у назві книжки теж є прихований зміст, адже ящірка – це єдина тварина, що має здатність відкидати свій хвіст у разі небезпеки і це допомагає їй врятуватися. Так і людина – щоб бути щасливою у майбутньому, щоб врятуватися і піти далі їй необхідно відкинути своє минуле.

“Для мене це приклад мужності, бо зі своїм “хвостом” не так вже й легко попрощатися. У одному з моїх оповідань ящірка довго не могла цього зробити, а що сталося з нею далі – читайте у збірці”, – каже Христина Козловська.

Модерувала захід Наталія Мочернюк, що була літературним редактором Христини.

Художник Олег Лобурак,  створював ілюстрацію до казок Христини раніше. Каже, що спочатку спробував працювати із авторкою за проханням Віктора Паюка – відомого есперантиста. Декілька творів із книги перекладені мовою есперанто (міжнародна мова спілкування) Петром Паливодою

 

“Мені було приємно, що разом із творами Христини стоять і мої ілюстрації. Дуже легко і просто працюється разом,  адже вона бачить той зміст, який я закладаю у свої малюнки”.

До слова, це не перша книга письменниці, адже раніше вже були опубліковані  її прозова книжка «Коштовніше за золото» та оповідання «Бог є любов» увійшло до антології «При надії. Дев’ять особливих місяців». У планах Христини написати книгу для підлітків.

Наші партнери