ГЛУЗД

У Музеї історії міста Коломиї відбулася презентація книги “Нереабілітована пам’ять”. Її писали декілька авторів: Сергій Адамович, Роман Кобильник та Лілія Щербін, пише Глузд.
Тут зібрано більше 50 різноманітних  історій людей, що жили у період 40-50 рр XX століття на теренах Західної України та потерпіли утиски від тодішньої влади, також у книзі висвітлено зворотню сторону конфлікту. 

Був присутній також директор видавництва, яке опублікувало книгу “Лілея НВ”, Василь Іваночко.  Чоловік вважає: зараз мало просто подати інформацію про реабілітованих людей, її потрібно подати так, щоб люди самі захотіли прочитати. З цим автори книги справилися, вважає видавець.

Сергій Адамович – один із авторів, каже, що всі історії були зібрані із архівів Служби безпеки України. У книжці можна прочитати багато різних історій. Найцікавіші з них розповіли на презентації:

“Наприклад, історія про НКВД-ста, що розбещував малолітних. Про це знало начальство, проте всіляко замовчувало. А засудили його за те, що загубив важливі документи та зброю, будучи  п’яним. Або ж історія про весілля у важкі часи, про те як люди, не зважаючи на умови, все ж знаходили кохання. Тут зібрані звичайні людські історії у різних вимірах”, – розповідає Сергій Адамович.

Автор також говорить, що це перша книга із циклу, який збираються продовжувати.

 

Наші партнери