ГЛУЗД

Вони збираються двічі на тиждень, щоб посперечатися. І схоже, їм це подобається. Дебатний клуб діє у Коломиї вже півтора роки. За цей час молоді люди, в більшості це школярі, освоюють вміння аргументовано доводити ту чи іншу точку зору.

«Дебати – це перш за все формування особистості, адже на дебатах зазвичай піднімаються складні соціальні питання, люди обдумують їх, а потім обгрунтовано та аргументовано доводять свою точку зору перед аудиторією, що додає їм впевненості в повсякденному житті і позбавляє страху не тільки публічних виступів, але і страху відстоювати свої переконання. Це важливо в нашому повсякденному житті, – каже голова Дебатного клубу Арсен Вітенко.

Дебати – це навчання опрацьовувати інформацію, а не просто сприймати її. Елемент критичного мислення, який допомагає аналізувати інформацію, яку ми отримуємо. Дебати навчають всесторонньо підходити до вирішення певної проблеми, виділяючи як позитивну, так і негативну грані, а потім порівняти кількість тих чи інших факторів і прийняти рішення».

Від моменту створення дебатного клубу багато чого змінилося: він став самостійною громадською організацією, змінився формат ведення дебат, проводиться більше тренінгів, більше місце займає саме навчальна частина.

Учасники клубу представляють Коломию на різних дебатних турнірах: від обласних до всеукраїнських, на яких показують хороші результати.

Нещодавно, 25 жовтня, проводилися публічні дебати. Школярі виступили проти працівників міськради. Темою цих дебатів стало будівництво водно-спортивного комплексу в Коломиї.

Ціллю було показати людям як детально підходити до кожного питання з обох сторін, як приймати рішення регламентовано.

На думку Арсена, з поставленою метою вони повністю впоралися, обидві сторони залишилися задоволені.

Щодо планів на майбутнє, то учасники Kolomiya Debate Union планують провести другу дебатну школу, яка проходитиме 17 листопада у Гімназії, за реєстраційною формою. Вікових обмежень у ній немає, тому кожен бажаючий зможе прийти на цей одноденний захід. А ще ви можете спробувати себе у ролі дебатера, для цього потрібно прийти у середу чи п‘ятницю о 16:00 у офіс платформи Space Up, м. Коломия, вул. Кобринського 6.

Тарас Томенчук

 

Наші партнери