У Чернівецькій обласній лікарні “комп’ютеризують” хворі серця. Тут встановлюють ресинхронізаційні кардіостимулятори (CRT) — штучні водії ритму. Такі пристрої забезпечують необхідну частоту серцевих скорочень та дають змогу відновити втрачену фізіологічну синхронізацію різних сегментів недужого серця.
Про це повідомила Чернівецька обласна рада.
Іноді трапляється, що внаслідок захворювання та вікових змін, серце перестає належно працювати. Це суттєво погіршує життя людини й навіть може призводити до його передчасного завершення. Сучасні медичні технології дають змогувирішити цю проблему, забезпечити ефективну роботу серця на тривалий період та запобігти раптовим небажаним наслідкам.
“Комп’ютеризують” хворі серця високопрофесійні лікарі підрозділу інтервенційної кардіології та кардіохірургії. Як пояснює його керівник, кардіохірург Андрій Лісовенко, встановлення ресинхронізаційного кардіостимулятора — доволі складана операція, яка потребує досвіду та майстерності. Багатоетапним також є процес налаштування приладу після операції.
Ресинхронізуючу терапію застосовують при:
- хронічній серцевій недостатності, що не піддається медикаментозному лікуванню;
- зменшенні скорочувальної здатності серця;
- порушенні внутрішньошлуночкової провідності;
- інфаркті міокарда;
- фібриляції передсердь;
- ішемічній хворобі серця;
- брадикардії;
- аритмії.
Показання для імплантації серцевого ресинхронізуючого пристрою може визначити тільки лікар на основі консультативно-діагностичних заходів.
По допомогу можна звернутися до підрозділу інтервенційної кардіології та кардіохірургії ОКНП “Чернівецька обласна клінічна лікарня”, телефони: 050 103 00 15; 050 103 00 12.
Фото: Чернівецька міська рада
А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у: