ГЛУЗД

10 травня у Коломийському Народному Домі відбулася «Літературна кавалєрка». Захід  поєднує в собі  КВН та презентацію книг.

Тут були присутні троє письменників – Олена Рожко, Марія Морозенко та Василь Теремко. Грали команди Коломийського навчально-наукового інституту Прикарпатського національного університету, Педагогічного коледжу, Школи №5 та Гімназії імені Грушевського.

Гра складається з декількох  етапів – презентація команди, відео-трейлер на одну із книжок автора, запитання письменникам та запитання команді суперника. Деякі книги письменників розіграли у конкурсі на найцікавіше запитання.

Автор та ведуча Тетяна Качак  говорить, що таку подію організовує вже 2 роки поспіль. Її вражає зацікавленість молоді у книжках, адже попри стереотипи, студенти та учні радо беруться за те, щоб читати, більше того – створюють трейлери  на них та збираються для обговорення.

«Мета цього проекту – згуртувати молодь, показати, що читати модно та цікаво, що є багато книг, які варті уваги і можуть давати модель поведінки для наслідування чи роздумів, спонукати до осмислення себе і світу – ділиться жінка. –  В центрі  презентації стоїть не письменник, а читач, саме тому піднімалися гострі питання: першого кохання, стосунків, ранньої вагітності та навіть спроба наркотиків».

Письменник та видавець Василь Теремко презентував книжку «Шістнадцята весна». Автор книжок переконаний, що саме у Коломиї його зустріла вдячна публіка.

«Мені цікаво було зустрітися із начитаними, розумними та інтелектуальними людьми. Своїми запитаннями вони надихнули на роздуми та зарядили позитивними емоціями»

Окрім того була представлена збірка оповідань “Така Любов”. Всі були по закінченні заходу були передані у бібліотеки міста.

Організатор обіцяє, вже осінню відбудеться «Літературна кавалєрка», але з іншими письменниками та творами.

Варто зазначити, що окрім Коломиї, захід  проводиться у Долині, Івано-Франківську та Дрогобичі. У планах задіяти школярів та студентів з міста Калуш та Закарпатської області.

Наші партнери