ГЛУЗД

Під час міжнародного кінофестивалю в Іспанії презентують документальний фільм про війну в Україні. Співпродюсером стрічки є львів’янка Надія Кугук.

Про це повідомили у Львівській міській раді. 

В Іспанії стартував 7 Міжнародний фестиваль незалежного кіно IbizaCineFest. 24 лютого глядачам презентують документальний фільм “Чому” (Why), який зняла іспанська кінокомпанія En Buen Sitio Productions. Директор фільму і режисер — Начо Леуза, співпродюсер в Україні — Надія Кугук. Символічно, що прем’єра фільму на фестивалі відбудеться в річницю широкомасштабного вторгнення в Україну.

У фокусі стрічки — війна крізь призму історій українок, яким довелося покинути все, щоб вижити і врятувати своїх дітей.

Зйомки фільму відбулися у квітні 2022 року в Польщі та Україні. Проведено кілька десятків зворушливих інтерв’ю в найрізноманітніших місцях: на вокзалах, у потягах, в осередках для розміщення біженців, у тимчасових притулках, на гуманітарних складах та в укриттях.

На час зйомок у Львові знімальна команда застала і кілька сповіщень про повітряну тривогу, і приліт…

Найстаршій героїні — 85 років, вона пережила найскладніші часи в рідному селі Немішаєве, щo неподалік Бучі. Виїжджаючи, жінка забрала своїх домашніх тварин, собаку і двох котів. Героїня пережила Другу світову війну, але зізнається: те, що відбувається зараз в Україні, набагато страшніше і жорстокіше.

Фото: Львівська міська рада

 

А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у:

телеграмі

вайбері

вацапі

фейсбуці

інстаграмі

твіттері

 

Наші партнери