ГЛУЗД

Надсучасне лабораторне обладнання для супроводу трансплантації вартістю 98 мільйонів гривень отримала лабораторія, що діє на базі Першого територіального медичного обʼєднання Львова. 

Це одна з трьох міжрегіональних лабораторій першого рівня, які забезпечують виконання повного спектра клініко-лабораторних та специфічних досліджень у галузі трансплантології насамперед для реципієнтів. Серед них: високоточні імуногенетичні дослідження і, зокрема, дослідження, спрямовані на визначення сумісності між потенційним донором та реципієнтом, повідомляє МОЗ. 

“Пишаюсь нашими медиками, які дивують результатами навіть в умовах війни. У 2022 українські лікарі провели 384 трансплантації органів, таким чином збільшивши кількість проведених операцій на 20 % у порівнянні навіть з довоєнним 2021 роком. За перші три місяці 2023 року в Україні вже виконано 124 трансплантації, з них 35 — тут, у Львові”, — сказав Віктор Ляшко.

Лабораторія отримала секвенатор нового покоління, систему “LabScan”, протічний цитометр, спектрофотометр, 8 ампліфікаторів різного рівня, апарати електрофорезу, мікроскопи з камерами та програмним забезпеченням експертного класу, низькотемпературні морозильні камери та лабораторні холодильники.

Фото: МОЗ

А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у:

телеграмі

вайбері

вацапі

фейсбуці

інстаграмі

твіттері

Наші партнери