ГЛУЗД

Трьох європейських зубрів, популяцію яких відновлюють лісівники Буковини, планують випустити в дику природу. Це дорослий самець на ім’я Мурий та дві молоді тварини — Мурчик і Мурка, які народилися в розпліднику Банилівського лісництва.

Про це повідомляє Чернівецька обласна рада.

Зубр — це найбільший ссавець у Європі. Він може бути заввишки до двох метрів, а його вага часом сягає 700 кг. Сьогодні збереглося лише кілька генетичних ліній зубрів. Їх  чисельність у Європі — близько 4000 особин, в Україні — близько 400. Зокрема, 54 зубри мешкає у вольєрних господарствах Подільського офісу. Тварину зараховано до виду, що зникає, і занесено до Червоної книги. У ліси Чернівецької області перших зубрів завезли ще наприкінці 1960-х років. Вони адаптувалися до умов буковинської фауни і поступово почали тут розживатися. Та у 2000-х роках вид почав деградувати. Причин декілька: споріднене схрещення (не вистачало “свіжої крові”), суворі зими, браконьєрство. Тоді в лісівників виникла ідея побудувати вольєр, у якому можна було б розводити зубрів і потім відпускати їх на волю.

2016-го в Банилівському лісництві філії “Чернівецьке лісове господарство” побудували вольєр площею 80 гектарів. Сюди вдалося переселити самця на ім’я Мурза і самку Музу з Миколаївського зоопарку. Знайшли одного самця німецької крові в національному парку “Сколівські Бескиди”, що на Львівщині. Решту тварин завезли з Вінницької області. Наразі тут зібрали три генеалогічні лінії зубрів, які проживають у вольєрі — 10 дорослих тварин і 6 особин молодняка, які народилися вже на території заказника.

Розведення та випускання в природне середовище зубра створить умови оптимізації гетерогенного стану буковинської субпопуляції цих тварин. Це дасть поштовх генетичному оновленню та збільшенню поголів’я зубрів у буковинських Карпатах.

А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у:

телеграмі

вайбері

вацапі

фейсбуці

інстаграмі

твіттері

Наші партнери