ГЛУЗД

21-23 квітня волонтери облаштували туристичний маршрут на гору Березовачка, до бункера полковника Грома. Експедиції сприяли ГО “Гірський рятувальний центр” спільно з Надвірнянським туристично-інформаційним центром та природним заповідником “Горгани”.

«Ми вирішили почистити новий туристичний маршрут, встановити інформаційні знаки, карту та лавки, адже той, який давно використовують, проходить природним заповідником “Горгани”, а відвідування заповідника заборонено законом. Ми знайшли новий маршрут та зробили його привабливим для відвідувачів», — розповідає директор Надвірнянського туристично-інформаційного центру Володимир Гринішак.

“Це одна з Криївок, які збереглися в Карпатах. Її побудовано осінню 1953 року, і вона стала одним з останніх осередків боротьби УПА в західній частині України. Полковник Грім, його дружина, зв’язковий Гринішак та Анна Попович жили там до весни. Тоді Гринішак отримав доручення розвідати ситуацію довкола, а якщо до 17 травня він не повернеться, це означатиме, що його схопили, тому повстанці мають втекти. Коли зв’язковий не повернувся, повстанці не покинули Криївки і 18 травня її оточили. Полковник дав наказ Анні Попович вижити й розповісти про ці події нащадкам, а він з дружиною застрелилися”, — ділиться Володимир Гринішак.

Наступна експедиція відбудеться в травні. До неї можуть долучитися всі охочі. Це буде масове сходження до Криївки, де організатори прочитають лекції про історію УПА. Деталі щодо експедиції будуть опубліковані на фейсбук-сторінці ГО “Гірський рятувальний центр”.

Журналістка: Юлія Варчук

Фото: ГО “Гірський рятувальний центр”

А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у:

телеграмі

вайбері

вацапі

фейсбуці

інстаграмі

твіттері

Наші партнери