ГЛУЗД

За допомогою системи телемедичних консультацій “Teledoc Health” лікарі Обласної клінічної лікарні Івано-Франківської обласної ради і фахівці Івано-Франківського медичного університету консультувалися зі спеціалістами клініки “Шаріте” в Берліні. 

Стосувалося це двох пацієнтів з надзвичайно небезпечним і загрозливим для життя ускладненням — жировою емболією, що розвинулася після переломів, повідомляє Івано-Франківська ОДА.

“Один із пацієнтів — лижник, що отримав ускладнення після перелому стегна, другий — жінка, яка отримала травму внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, після чого в неї також розвинулася форма жирової емболії. Ми показали пацієнтів колегам з Берліна: цікавило, в які строки їх оптимально оперувати, бо ускладнення відсунуло на задній план операцію травматологічну, якої пацієнти теж потребували”, — розповідає завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського медичного університету Іван Тітов. 

Німецькі лікарі керували роботою дистанційно, мали змогу отримати максимально деталізоване зображення. У результаті вдалося стабілізувати стан пацієнтів і справитися з дихальною недостатністю. Пацієнтів перевели у відділення інтенсивної терапії та в травматологічне відділення  для подальшого лікування і спостереження. 

Фото: Canva та Івано-Франківська ОДА

А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у:

телеграмі

вайбері

вацапі

фейсбуці

інстаграмі

твіттері

Наші партнери