ГЛУЗД

Учні та вчителі Волинського ліцею імені Нестора Літописця, що в селі Підлісці Кременецького району Тернопільщини, зробили велогенератор. Для цього використали двигун пральної машинки і велотренажер. Тепер за допомогою цього винаходу освітлюють укриття. 

Про це розповів учитель інформатики Віктор Білосевич у сюжеті Суспільного. 

За його словами, від велогенератора можна зарядити також телефон.

“Особливістю двигуна від пральної машинки є те, що, коли йому подається струм, тоді він крутиться й виконує якусь механічну роботу. А коли механічно крутити його, то струм уже видає він. Був у нас двигун від пральної машинки, місткість, де обертається й крутиться одяг чи матеріал, який ми запихаємо. Ми це все обрізали й залишили тільки вал, на який вмонтували шків”, — каже вчитель.

Для більшого балансу прикріпили лопатки.

“Ротор і статор досить тяжкий. Ззовні крутиться ротор, щоб була більша швидкість обертання магніту навколо провідника. Діаметр на шківу орієнтовно 15, на роторі приблизно 30. Тобто, у 2 рази збільшується швидкість обертання. Це дає більшу силу струму.

Струм направляється в конденсатор. Це — невеличкий акумулятор, який далі переходить у плату. Вона вирівнює енергію і передає в резистор. Через резистор постійний струм постачається в лампочку. Оскільки ми вирішили взяти ще й розетку, то для неї потрібен змінний струм. Покликавши нашого електрика Володимира Михайловича, розробили схему з різних матеріалів, щоб утворити змінний струм, який надходить у розетку”, — каже школяр Денис Мороз.

Над велогенератором працювали тиждень, розповів Денис.

“Плануємо також зробити вітрогенератор, який буде підсвічувати на даху ініціали нашого закладу, Волинського ліцею імені Нестора Літописця. Уже почали працювати. Вирішуємо, якою буде його конструкція й розміри”.

 

Фото: Суспільне

 

А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у:

телеграмі

вайбері

вацапі

фейсбуці

інстаграмі

твіттері

Наші партнери