ГЛУЗД

Народні майстрині завжди підтримували національний дух: чи то у літературі, чи то у письменництві, чи у ткацтві. Наш регіон багатий народними талантами. І де б їх не показати, як у Косові? Місто, яке здавна називають столицею народного мистецтва Гуцульщини.

1 серпня в Косівському музеї народного мистецтва і побуту Гуцульщини відкрили виставку тканого одягу під назвою «Наспіване трембітою». Експозицію сучасного вбрання презентувала професорка Львівської національної академії Зеновія Шульга спільно з подружжям митців з Коломиї, Оксаною Литвин та Ярославом Сахро.

Подружжя дизайнерів займаються цим ремеслом понад 20 років, використовуючи натуральну овечу вовну. Митці виготовляють пальта, дитяче вбрання, куртки, костюми, використовуючи авторські і народні мотиви.

Поряд з їхніми роботами не можна не помітити авторські костюми Зеновії Шульги. Мисткиня є авторкою тканого одягу в етно-стилі та багатьох мистецьких проектів.

Виставка відкрилась в рамках XXI Міжнародного пленеру художнього текстилю «Само ідентифікація в сучасному діалозі культур». В той самий день відбулась конференція «Генеза сучасності – самоідентифікація в культурі» для учасників. На конференцію приїхали і гості з-за кордону. Свої наукові напрацювали в народному текстилі  представляли митці з Швейцарії, Польщі, Молдови та інших країн.

Радимо всім відвідати виставку, де народні майстрині підтримують  та розвивають український народний одяг.

 

Соломія Мардарович

Наші партнери