ГЛУЗД

У мережі Facebook коломияни скаржаться на різке пониження імунітету та погане самопочуття:

“В мене дитина, якій  4 роки, температурить уже 4 день. Я даю антибіотик. Вже не знаю що це є,  скоріше якийсь вірус” – пише Наталя Микитеєк

“Не знаю що за вірус, але я в числі його жертв і це мене мало тішить(((” – Olga Pletsan

“5 днів під 40 температура, а  потім спадає і все нормально – це якийсь вірус” – Bogdanna Berezovska

“У нас уся сім’я хворіла і дорослі і діти, три тижні”. – Марія Тригубяк

Глузд вирішив запитати лікаря про можливий вірус, та як із ним боротися.

Ми можемо рішуче заявити, що на сьогодні період “грипозності” та симптоматики, яку дає грип (болить голова, температура, кашель і загальна слабкість), минув півтора тижні тому, – каже головний лікар Коломийського міського центру первинної санітарно-гігієнічної допомоги Володимир Мельничук. –  Це можна судити по тому, як люди звертаються за лікарською допомогою. Можу сказати точно: це прості сезонні захворювання, які можуть спостерігатися щовесни та щоосені, а не загальноміське отруєння від якихось випарів, як прийнято вважати у суспільстві. Це не ГРВІ чи ГРЗ,  – звичайна простуда, тим паче, що зима цього року різко закінчилася температурою +20, і такі зміни звісно ж позначаються на здоров’ї людей. До цього додається весняний гіповітаміноз та почуття загальної слабкості.

Така простуда переноситься легко і протікає без ускладнень.

Все ж ми рекомендуємо звертатися до лікаря для точного визначення діагнозу та призначення відповідних медикаментів. Не займатися самолікуванням.

Ситуацію прокоментував Володимир Мельничук, головний лікар Коломийського міського центру ПМСД.

За спілкування подякувала Ростислава Мартинюк.

Наші партнери