ГЛУЗД

Дороги сьогодні нагадують льодову арену, і якщо ви не посковзнулися, вважайте, що ваш день вдався.

Ми поспілкувалися із лікарем-травматологом Олегом Токарчуком про те, як запобігти падінню при такій ожеледі та, якщо вже травмувалися, як поводитися далі.

За словами Олега Володимировича, кількість відвідувань травматологічних кабінетів у цю пору зростає подекуди навіть до 300 %. Найчастіші травми серед людей старшого та похилого віку.

Ми занотували основні поради лікаря-травматолога. Візьміть на замітку, ця інформація не буде зайвою:

  • оминати ділянки, де особлива ожеледиця і, якщо є можливість, у таку погоду не виходити з дому.
  • найбільше підійде взуття із резиновою або поліуретановою підошвами. Важливо, щоб вона була пориста або з шипами (є спеціальні накладні шипи). Або використовувати народні методи, щоб підвищувати тертя підошви: взувати шкарпетки зверху на підошву або клеїти пластир. Лікар не рекомендує носити взуття із пластмасовою підошвою.
  • при відчутті падіння потрібно спробувати присісти та витягнути руки – це пом’якшить удар та його можливі травми. Падіння з висоти прямих ніг – найтравматичніше.

– Якщо ви таки впали та відчуваєте під час руху біль кінцівки, або ж вона набрякла – обов’язково зверніться до лікаря. Забій це, вивих чи перелом – з’ясує лікар під час огляду.

– Якщо ви травмували нижню кінцівку, то бажано, щоб до медичного закладу вам допоміг добратися хтось із сторонніх.

– Якщо ви травмувалися у робочий час, то звернутися можете у травматологічний кабінет поліклініки.  Якщо ж неприємність сталася з вами вночі або на вихідних, вам потрібно до приймального відділення Центральної районної лікарні.

Отримувати сповіщення з новими матеріалами можна в нашому Telegram-каналі. Підписуйтеся і будьте в темі)

Наші партнери