ГЛУЗД

Сьогодні у місцевій кав`ярні відбулась щотижнева зустріч із назвою “Кава з GEO” на базі розрахункової платфоми GEO, пише Глузд.

Активні коломияни збираються для обговорення найрізноманітних тем. Цієї неділі обговорювали тему щодо дітей з особливими потребами. Спікерами на зустрічі були запрошені: Олександра Дем’янюк – голова правління громадської організації інвалідів «Крило Ангела», Ірина Трачук – директор “Єдиного центру надання реабілітаційних та соціальних послуг міста Коломиї” та Олександра Бабкевич – голова громадської організації “Саме час”. Послухати їх прийшли мами особливих дітей і небайдужі коломияни.

Обговорювали складнощі інклюзії, життя та соціалізації дітей з особливими потребами. Основними проблемами присутні вважають медичну сферу, непристосованість дошкільних закладів та шкіл. А ще ментальність людей, їхній страх і нерозуміння ситуації. На думку спікерів починати зміни потрібно на рівні медицини, а тоді вже братись до садків та шкіл. За словами присутніх мам, у великих містах України ситуація трішки краща, адже діагноз ставиться на ранніх етапах, до того ж маму постійно супроводжує психолог, допомагаючи їй реабілітуватись, прийняти та зрозуміти усе, що відбувається, та як рухатись далі. 

 

Наші партнери