ГЛУЗД

Декан Коломийського благочиння Української Автокефальної Православної Церкви (УАПЦ) о. Даниїл Коржинський розповів Глузду про особливості Світлого тижня, дзвонів та значення Великодня у житті людей

  • Увесь Світлий тиждень священнослужитель не закриває Царські двері – це праобраз відкритого Гробу Господнього. У Світлий тиждень вірні не обмежуються постом навіть у середу та п’ятницю.
  • Дзвін – це благовіст, з давніх-давен він віщував про радісні чи трагічні моменти. Таким чином навіть поширювали інформацію. Звуки дзвонів, особливо у період Великодніх свят, наповнюють духовною енергією та позитивно впливають на людський організм, це довели вчені. Тільки під час Великодніх свят всі охочі можуть подзвонити у дзвін, щоб проявити свою духовну радість.
  • Читаємо у посланні святителя Івана Золотоустого: В цей день мають радіти всі: ті, що прийшли о першій годині, о шостій чи дев’ятій. Ті, що постили і не постили – обмежень у радості немає ні для кого, бо це Свято над святами і торжество всіх торжеств.

Наші партнери