ГЛУЗД

 Архієрей Василій Івасюк – владика Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ ділиться порадами як поводитися під час Страсного Тижня:

  • Цей тиждень називають страсним від слова «страсти», тобто страждання Христа. Людина має зосередитися на тому шляху, який пройшов Божий син, намагатися аналізувати і розуміти.
  • Жити в мирі із самим собою. Не тільки під час посту. Це означає поселити мир і злагоду у своїй душі. Тобто не сваритися із сусідом, помиритися із людьми, бути хорошими батьками для своїх дітей, подаючи їм приклад.
  • В ідеалі було би дотримуватися посту, не їсти м’яса. Є категорія людей, яким не бажано, навіть заборонено постити: вагітні та годуючі грудьми жінки, люди похилого віку і студенти,  також ті, у яких є медичні протипоказання. Сюди можна додати ще й тих, які важко працюють, адже фізіологічно закладено так, що людині потрібно щось їсти, щоб мати енергію.

  Та суть не в їжі, а в тому, щоб не «їсти» ближнього свого. Ми можемо постити в плані їжі, але гніватися на когось, творити зло, навіть, війну. Це не буде вважатися постом. Адже основне те, що відбувається всередині  людини.

Спілкувалася Ростислава Мартинюк

Наші партнери