ГЛУЗД

Щороку 18 травня світ відзначає Міжнародний день музеїв. Понад сорок років цю традицію і ініціативу Міжнародної ради музеїв ICOM підтримує близько півтори сотні країн. Україна не є винятком, тож з цієї нагоди 33 музеї Львова та Львівщини розробили спеціальну програму чотирьох днів, яка охопить 18-21 травня.

“Цьогорічною темою Міжнародного дня музеїв ICOM запропонувала підкреслити роль музеїв у добробуті і сталому розвитку суспільства. Йдеться про те, що музеї можуть сприяти позитивним змінам у суспільстві – подоланні соціальної ізоляції, покращенні психічного здоров’я, сприянні інклюзивності і підтримці кліматичних заходів.

Для України зараз складно говорити про сталий розвиток і добробут в умовах війни. Але ми порадились з музеями і вирішили зробити акцент на важливості відвідування музеїв для емоційного відновлення і збереження психологічної стійкості, для зменшення соціальних бар’єрів і покращення інклюзивності, для поглиблення знань про українську ідентичність, пам’ять і історію, коли наша спадщина знаходиться під загрозою знищення”, – розповідає Христина Лебедь для пресслужби Львівської міської ради, керівниця міського управління туризму.

Музеї підготували для відвідувачів безліч заходів з оригінальними форматами. Наприклад, фотосесія і співи біля озера у Шевченківському гаю, презентація виставки вишивок у Домі Франка, екскурсія з реставраторами Гарнізонного храму з відвіданням реставраційної майстерні, декорування екоторбинки у музеї Івана Труша, розмови про іпотерапію і старовинні карети у Музеї карет. Зоологічний музей ЛНУ ім. І. Франка, скансен і “Територія терору” пропонують вечірні екскурсії. Батьки можуть обрати майстер-класи і квести для дітей чи всієї сім’ї, наприклад майстер-клас «Археологічна експедиція» від Музею “Древній Звенигород” чи квест районом вулиці Наукової від Музею Міста. Є активності і у музеях за містом (музей Дзиндри у Брюховичах, музей “Древні Звенигород” у Звенигороді, Жовківський, Ольський, Золочівський, Підгорецький замок), тож можна планувати собі відпочинкові виїзди туди. Цього року до програми долучились і нові музеї, такі як “Музей у темряві” і Sound History Museum з ретро експонатами аудіо-, відео, та радіотехніки.

18 травня 19 музеїв пропонують відвідувачам вільний вхід. На більшість заходів необхідна попередня реєстрація за телефоном або онлайн-формою. Повна програма заходів (та деталі про реєстрацію на кожну з подій) – на сайті lviv.travel

Фото: Львівська міська рада

 

А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у:

телеграмі

вайбері

вацапі

фейсбуці

інстаграмі

твіттері

Наші партнери