ГЛУЗД

15 жовтня — день пам’яті дітей, які надто рано покинули цей світ. ГО “Опіка Ангела” (історію проєкту читай за посиланням) щороку організовує інформаційні кампанії та долучається до всесвітньої хвилі світла. Цьогорічне гасло  —  “Скажімо їхні імена”.

“Даючи імена діткам, які пробули з батьками зовсім мало, визнаємо їхнє життя. Ми допомагаємо зламати стигму довкола теми, яка заважає сім’ям шукати підтримки, знаходити зцілення і передусім мати надію”, — каже засновниця організації “Опіка Ангела” Наталя Сениця.

Як свідчить світова статистика, одна з 4 вагітностей закінчується втратою. Це може бути викидень, завмирання вагітності, перинатальна чи неонатальна смерть. 

Мета місяця обізнаності — підвищити рівень поінформованості людей про проблему втрати дітей у період вагітності, пологів чи відразу після них, надати дієві способи підтримки батькам у горі та розвинути культуру бережного співчуття й екологічного горювання.  

Перелік подій у рамках місяця обізнаності:

  • 15 жовтня, о 19:00, пропонують узяти участь у хвилі світла, запаливши свічу та опублікувавши фото запаленої свічки з іменем того, хто живе у вашому серці, із хештегом #хвилясвітла2021.
  • 15 жовтня, від 18:30, голубим та рожевим кольорами буде підсвічено парковий пішохідний міст у Києві. Цього вечора там зберуться батьки, щоб вшанувати пам’ять своїх ненароджених та померлих дітей, і напишуть їхні імена на стікерах, які збережуть.
  • Від 10 до 20 жовтня проведуть онлайн-флешмоб “Скажімо їхні імена”. На сторінках “Опіка Ангела” в соцмережах опублікують імена дітей, яких втратили батьки, та їхні історії. Учасники флешмобу отримають набори підтримувальних листівок, де зможуть вписати імена своїх небесних дітей.

Також цього місяця в 10 областях України відбудуться традиційні щомісячні зустрічі груп підтримки батьків, які переживають втрату, три з яких офлайн, у Києві, Львові та Івано-Франківську.

Фото: Опіка Ангела

А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у телеграмі чи вайбері.

Наші партнери