ГЛУЗД

11-річна Альбіна Кулакова професійно займається хореографією з 5 років. Дівчинка бере участь у різних конкурсах та чемпіонатах. Волонтерити її надихнула мама та інші діти, які  збирають гроші для ЗСУ.

“Люди ходять по своїх справах, і тут я танцюю…”

Центр Івано-Франківська. Стометрівка. Люди, мов мурахи, пробігають туди-сюди, а Альбіна Кулакова танцює.

Побачивши завзятість та активізм дітей, які волонтерять, дівчинка теж вирішила допомогти захисникам. Мама Альбіни Тетяна Кулакова підказала ідею, й 11 серпня вони розпочали благодійний проєкт “Танцюю для ЗСУ”. 

Жінка каже, що раніше в Івано-Франківську ніхто не танцював, можливо, й у всій Україні. Вперше танцювати одній на вулиці серед декількох сотень незнайомих людей Альбіні було неабияк важко. 

“Я дуже переживала, адже це не так, як на конкурсах чи чемпіонатах. Це зовсім по-іншому. Люди ходять по своїх справах, і тут я танцюю. Але згадувала, для чого це, і робила перші рухи, не боячись”, — ділиться Альбіна Кулакова.

Зазвичай дівчинку підтримує мама, її подруги та тренерка, яка старається бути поряд якнайчастіше. Студія, у якій займається Альбіна, надала юній волонтерці татамі й велику колонку.

Коли дівчина тільки-но починала танцювати, біля неї співали й грали на музичних інструментах.

“Памʼятаю, навіть один хлопчик, який тут грав, звільнив місце, пішов грати далі вулицею, ще й гроші мені кинув”, — натхненно розповідає волонтерка-танцівниця.

“Навіть під час дощу за 15 хвилин вона зібрала тисячу гривень”

Біля Альбіни стрибали, бігали, роззувалися й теж хотіли танцювати малі діти. 

“До нас інколи навіть батьки підходять і запитують, у якій студії Альбіна навчається, бо вони теж хочуть записати свою дитину. Це приємно”, — говорить Тетяна Кулакова. 

Дівчина використовує тільки патріотичні пісні, створені під час війни, танцює контемп і джаз-модерн з елементами хіп-хопу. 

“Я використовую рухи з комбінацій, які ми вчили на заняттях. Усі танці я складала сама”, — ділиться дівчинка.

Одного разу Альбіна танцювала 2,5 години з невеликими перервами. Коли вдруге прийшла на стометрівку, почався дощ. Дівчинка здійснила свою мрію — танцювати під дощем, використовуючи акробатичні трюки. 

“Навіть під час дощу за 15 хвилин вона зібрала тисячу гривень”, — каже Тетяна Кулакова.

Дівчинка старається танцювати якнайчастіше, адже мета в неї не маленька. 

“Не хочу казати суму, яку планую зібрати. Треба спочатку зробити, а потім уже говорити. Я стараюся як тільки можу”, — промовляє танцюристка.

Альбіна 6 разів виходила на вулицю танцювати. Їй вдалося зібрати 30 000 гривень. Проте це також кошти, які переказують, дізнавшись про благодійний проєкт з допису у фейсбуці.

Усі гроші дівчинка хоче передати в благодійний фонд Сергія Притули, адже саме йому найбільше довіряє.

“Я пишаюся тим, що вона наважилась”

Мама дівчинки Тетяна Кулакова каже, що вона не знала, в чому саме Альбіна буде талановита. Вона просто пробувала.

“Я вважала, що дівчинка і танці — це класно навіть для пластики, гнучкості, стрункості. Потім побачила, що Альбіні це подобається і вдається. Коли вона виходила із заняття, я завжди дивилася їй в очі, і вона була щаслива. Потім було й акторство, й модельне, але танці — найдовше. Усі наші знайомі кажуть, що Альбіна асоціюється їм з танцями. Дуже важливо вірити у свою дитину. Я вірю, і вона в себе теж”, — з гордістю промовляє мама дівчини.

За її словами, ідея волонтерства — вихід із зони комфорту, і на це не дуже легко наважитися. 

“Якщо донька часто матиме такі періоди в житті, ставатиме сміливішою, і це тільки на добре. Я пишаюся тим, що вона наважилась, адже я придумала, як це реалізувати, але подальші дії залежали від неї. Це так класно, коли ти є частиною історії, яку тільки-но пишуть. Якщо ми це можемо зробити, то чому б і ні?”, — говорить Тетяна Кулакова.

Попри щільний графік, 11-річна дівчинка намагатиметься танцювати до погіршення погодних умов. Вона надіється, що назбирає й більшу суму, ніж запланувала. 

Альбіна каже: “Я дякую всім воїнам за те, що вони захищають нашу країну, діти — це і є майбутнє України”.

Журналістка і фотографиня: Уляна Сторощук

А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у:

телеграмі

вайбері

вацапі

фейсбуці

інстаграмі

твіттері

Наші партнери