ГЛУЗД

Ілюстрації на релігійну тематику можна побачити в Малій молитовній залі колись головної синагоги міста “Гройсе шіл”. На стінах зображено теми релігійного благочестя, прославлення Всевишнього і тугу за Землею Обітованою. Також проглядаються інші біблійні сцени в поєднанні з видами на єврейські святині. 

«Будівництво самої синагоги “Гройсе шіл” розпочалося у 1799 році і тривало 55 років. Її звели на місці дерев’яного храму, спаленого під час російсько-турецької війни 1768-1772 років. До 1877 року вона вважалася головною синагогою міста Чернівці. Її першим рабином був Лазар Еліас Ігаль», — пише Чернівецька обласна рада. 

Синагога функціонувала до кінця 1950-х років, з короткими перервами, зумовленими подіями Першої та Другої світових війн. 1941-1942 року будівля та прилегла територія були частиною єврейського гетто.

“Стінопис, відкритий у 2012 році, має два шари декору. Хто є автором першого та який його вік, наразі невідомо. А от шар, виконаний пізніше, належить пензлю місцевого художника Іцхака Ісахара Айзиковича”, — пояснює науковець Сергій Нежурбіда. 

Раніше віднайдено також фрески у Великій залі синагоги. На жаль, їх пошкоджено внаслідок пожежі — вогонь обпалив фарбу на малюнках. 

Фото: Чернівецька обласна рада

А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у:

телеграмі

вайбері

вацапі

фейсбуці

інстаграмі

твіттері

Наші партнери