ГЛУЗД

У 2017 році в Коломийському районі виявили 38 дітей, що опинилися у тяжких життєвих обставинах. У першому кварталі 2018 на обліку перебуває вже 18 дітей. Зараз проводиться робота щодо їх соціального захисту. Ця цифра часто змінюється відповідно до ситуації в сім’ях, пише Глузд.

Більше про це та про те, чим займається Служба у справах дітей розповідає  начальниця Марія Обушак.

Наша робота полягає у тому, що ми приймаємо заявки від дільничних, соціальних служб, громадських організацій чи просто небайдужих громадян про те, що існують сім’ї, які неналежним чином доглядають за своїми дітьми.

І тут вже наша задача – допомогти їм.

Спочатку комісія, яка складається  з представника нашої служби та поліції з відділу превенції відвідує  сім’ю і дивиться яка ситуація. У особливо складних випадках – вилучаємо дітей.

Потім вже думаємо, що робити далі, доводити ситуацію до суду, де позбавляють батьківських прав на цю дитину чи ні. Ситуації бувають різні: дитину можуть повернути у родину, якщо умови покращилися, а можуть і відіслати в інтернат, але це у крайніх випадках. Ми стараємось завжди дітей давати на усиновлення. Поки ще нічого не вирішено, діти живуть у соціально-рекреаційному центрі, що знаходиться у селі Мединя Галицького району.

Якщо порівнювати із першим кварталом минулого року, то кількість дітей, що опинилися у тяжких життєвих обставинах знизилася. Під терміном «тяжкі життєві обставини» ми маємо на увазі тимчасові умови життя, коли батьки не сприяють активній соціалізації дитини, неналежним чином доглядають, пиячать чи вживають шкідливі речовини, або ж якщо в домі панує антисанітарія.

Наші партнери