ГЛУЗД

Нейрохірурги Дитячої лікарні святого Миколая у Львові прооперували 8-місячну дівчинку з важкою формою епілепсії. Захворювання викликало в дитини сильні і тривалі напади, що загрожували її життю. 

“Маленька Елсі, так звати дівчинку, з’явилася на світ у Ковелі. Пологи були передчасними — на 31-му тижні. Перші чотирнадцять днів життя вона провела в реанімації. Згодом мама Елсі помітила, що її новонароджене дитя почало здригатися так, наче чогось лякається, а потому сильно плакати й синіти. Жінка звернулась по медичну допомогу. 

Після огляду лікарі констатували: це судоми. А згодом МРТ підтвердила в дівчинки фокальну кортикальну дисплазію частини однієї півкулі. Це вроджена аномалія великої частини півкулі головного мозку, яка провокувала в дитини судоми”, — повідомляє Перше медичне об’єднання Львова.

Судоми в Елсі були десятки разів на добу і тривали 20 хвилин. Кожен такий напад міг бути фатальним. Батьки дівчинки звернулися до лікарні святого Миколая.

“Наші нейрохірурги провели Елсі одне з дуже рідкісних втручань у дітей — передню квандрантну дисконекцію. Простими словами: зону в правій півкулі мозку, з якої йшли патологічні імпульси, від’єднали від обидвох півкуль, максимально зберігши при цьому зону, що відповідає за рухи. Аби ці аномальні імпульси не поширювалися на решту органа”, — пише Перше медичне об’єднання Львова.

Елсі полегшало після операції, хоча ще певний час у неї можуть траплятися поодинокі судоми. Тепер дівчинка розвиватиметься, адже раніше кожен напад судом гальмував її розвиток.

Фото: Перше медичне об’єднання Львова

А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у:

телеграмі

вайбері

вацапі

фейсбуці

інстаграмі

твіттері

Наші партнери