ГЛУЗД

Для початку хочеться нагадати всім читачам про те, що ми живемо в 2018 році. Не потрібно дивуватися очевидності слів, адже це важливо.

21 століття – час розвитку, нових можливостей та високих технологій. Цього разу поговоримо про розвиток особистості, самоосвіту, бізнес та психологію. У мене особливі “почуття” до різного роду тренерів, гуру та інфобізнесменів. Кожен із них готовий «прокачати» вас і створити «нову версію» – успішну, впевнену в собі та щасливу. Подорожувати, інвестувати гроші в нові проекти, мислити позитивно, заробляти на фрілансі, сидячи на березі океану і приділяючи роботі всього декілька годин в день – гарна бізнес-модель, чи не так? Як на мене – клас. А тепер розберемо по пунктах.

Позитивне мислення – це закон успіху

Завжди, завжди, завжди потрібно бути налаштованим на позитив. Що б не сталось – іди вперед і долай високі бар’єри на шляху до своєї цілі. Мисли позитивно: думки людини матеріалізуються, а мрії мають властивість здійснюватись. Посилай сигнал до Всесвіту, він усе чує, хоче тобі допомогти, знає, що буде кращим для тебе, просто навчись слухати. Згідні?

Це все дуже класно, коли йде обговорення так званої візуалізації. Підтвердіть мої слова, що звучить дуже ефектно. Напевно, і ви вже багато чули і знаєте про такі практики, а якщо для вас це нове – для власного розвитку рекомендую ознайомитись. Згадаймо вищевказаних бізнес-гуру та тренерів і те, що кожен з них жадає не відібрати гроші, а навчити вас чогось нового. Так-от, мені дуже подобається частина про метафізику, і як за допомогою різних прийомів візуалізації та ефекту плацебо дійти до своєї мети.

Але ж ми уже дещо прокачані особистості і розуміємо: що, куди і як – правда? Одними практиками ти мало чого зможеш досягнути. Ну хіба б метою було духовне просвітлення, тоді так. На жаль, замість того, щоб накопичувати енергію для досягнення мети, більшість “позитивно мислячих ідивідів” витрачають свій заряд не на справу, а на пусті фантазії. Ти мисли позитивно, негативно, за своєю методикою – результат буде один. По факту вони нічого не несуть у собі, тільки трати нашої дорогоцінної енергетики. Пам’ятаймо, якщо в проекті немає енергії – він помирає. Робимо висновки?

Чому це не працює?

Зазвичай люди витрачають свою дорогоцінну енергію на пусті фантазії, а могли б направити в потрібне русло. Для будь-яких починань(бізнес це, новий проект, книга чи картина) потрібна енергія. Коли людина «порожня», вона перестає творити й пливе по течії. Якщо комусь цікаві питання енергії глибше,залишайте свої коментарі, а поки що візьмемо тільки вищенаписане. Це не магія, не якесь диво, а досить життєві речі. Візьміть декілька історій про масштабні компанії, які в наш час вийшли з великого ринку, проаналізуйте – відповіді прийдуть в голову самі собою. Чому музиканти, поети, письменники чи художники вигорають і відходять від своєї справи, створюють «вже не те…». Немає нової енергії, а та, що була, закінчилась. Це якщо коротко.

Діагностували? А тепер рецепт лікування…)

1) Викиньте з голови хворі фантазії людей з екрану. Я серйозно. Беріть і робіть те, що мали б візуалізувати у себе в думках. Якщо це стартап – збирайте команду однодумців і створюйте нове. Якщо творчі проекти – шукайте натхнення в речах навколо, навчіться бачити красу. Ці «якщо – то» можна продовжувати до безкінечності.

2) Перестаньте зациклюватись на позитиві. Вірити в краще – це прикольно, але холодна голова і системний підхід завжди бачать свої помилки, хибні рішення, правильні ходи. Мислячи позитивно завжди, люди не приділяють достатньо уваги аналізу, бо воно, на їхню думку, «обов’язково вистрілить», «є нова тема, це 100% принесе купу грошей». Знайомо?

3) Навіть моя стаття – це суб’єктивна думка. Хоча я стараюсь пояснювати свої слова, кожен може помилятись. Не потрібно сприймати щось, як абсолют. Шукайте, експериментуйте, творіть.

І завершимо нашу розмову хорошою цитатою: «У 100% випадків не зроблені спроби не увінчаються успіхом», – Уейн Гретцкі.

Наші партнери