ГЛУЗД

У Коломиї пройшла  урочиста хода, присвячена 106-ій річниці першої присяги Пласту. Сюди з’їхалися гості з усієї області(по-пластунськи – округи).

“Спочатку відкриття свята, потім гаївки, пізніше – культурна програма, драмтеатр і нарешті теренівка по місту для новацтва і юнацтва, – каже Леся Машталер комендант заходу, –  таке святкування проводиться щороку, починаючи з 1912 року. Переважно 12 квітня, але цього року ми вирішили перенести його, зробили свято у вихідний день для того, щоб всі охочі змогли бути присутні”.

Захід відвідали 230 пластунів, з них 150 – коломияни. Також приїхали гості з усієї області: представники з Калуша, Надвірної, Галича, Рогатина, Кутів та інших станиць (районів), пише Глузд.

Про свою пластунську сім’ю розповідає Інна, вона прийшла підтримати старшу доньку і чоловіка, які беруть участь у заході.

“У мене пластуни чоловік та донька, якій скоро 11 років, 5 із яких вона в таборах, завжди бере участь у всіх заходах. Ще є двоє молодших, вони теж тягнуться до Пласту. Я не пластунка, але завжди допомагаю з організацією свят, допомагаю і морально підтримую своїх пластунів,- каже жінка. –  Пласт – це не тільки таборування, це ціла філософія

На святі також присутній один із найстарших пластунів Коломиї – Любомир Грабець, який уже 28 років займається цим та є одним з перших активістів, які відновили пласт в місті.

“Я сам вчитель, і хто як не вчитель має займатися вихованням майбутніх поколінь? Все життя вірив у Бога і молодь, кому, як не їм йти у майбутнє, розбудовувати країну?” –  каже чоловік.

 Варто зазначити, що Пласт – українська скаутська організація, метою якої є сприяти всебічному патріотичному вихованню та самовихованню української молоді на засадах християнської моралі. 12 квітня 1912 року у Львові пластуни склали першу Пластову присягу. Це і стало датою, що відзначається щороку пластунами всієї України.

 Умовний віковий поділ передбачає 4 вікові категорії: новаки (6-12 років), юнаки (12-18 років), старші пластуни (18-35 років) та пластуні-сеніори (від 35 років). Виховна та адміністративна праця в Пласті здійснюється старшими пластунами та пластунами-сеніорами виключно на волонтерських засадах.

Наші партнери