ГЛУЗД

Львівський обласний осередок ВГО “Українська спілка людей з інвалідністю — УСІ” завершує проєкт “Рятівна книжка: аудіокниги і книги шрифтом Брайля” за підтримки Abilis Foundation (Фінляндія). Надруковано шрифтом Брайля в універсальному дизайні й озвучено загалом 360 книг.

Про це повідомляє Львівська міська рада.

“Усі ці книги розіслали адресно незрячим дітям у різні куточки України, багатьом українським спецшколам для дітей з вадами зору (Харків, Одеса, Київ, Черкаси, Світловодськ, Клевань, Мукачево, Самгородок, Запоріжжя та ін.), окремим публічним бібліотекам України (Національна бібліотека для дітей та ін.), центральній спецбібліотеці УТОС у м. Київ, центрам реабілітації в різних містах України, онлайн-бібліотеці brailem.com.

Кожна книга має одразу 3 ступені доступу, що є особливо зручним для дітей з різними категоріями інвалідності: аудіо, плоский шрифт, шрифт Брайля. Всі книги містять QR-код з аудіоверсією друкованого тексту, розміщений у тактильній рамці на звороті передньої титули для зручності пошуку незрячими дітьми, а також рельєфні та принципово кольорові малюнки, що ілюструють сюжети кожної з трьох книг. Ці малюнки можна «побачити» на дотик, до того ж кожен з них має текстовий опис із деталізацією всіх персонажів, кольорів”, — розповідає керівниця проєкту Оксана Потимко.

До запису аудіокнижок залучили 18 дітей, віком від 8 до 15 років, з різних куточків України, 15 з яких — діти з інвалідністю (переважно незрячі або з комплексною інвалідністю), а також 35 акторів львівських театрів, артистів

вокального жанру, телеведучих і журналістів, музикантів, викладачів. Загалом над створенням аудіокниг працювало 53 диктори. Керував процесом звукозапису артист ВФ “Піккардійська терція” Ярослав Нудик, який паралельно проводив для дітей майстер-класи з акторської майстерності та допомагав їм досягнути потрібного артистичного ефекту під час запису в студії.

Усі аудіокниги конвертовані в спеціальний формат DAISY, що має функцію навігації озвученою книгою, та є у вільному доступі на ресурсі.

Отримати книгу у Львові можна в Ресурсному центрі Львівської політехніки (вул. Митрополита Андрея, 3 каб. 39) або у Львівській спецшколі № 100. Щодо інших регіонів, то потрібно звертатися до спецшкіл або ж замовляти доставку книг на сайті.

Більше про проєкт і його учасників можна знайти на сайті.

А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у:

телеграмі

вайбері

вацапі

фейсбуці

інстаграмі

твіттері

Наші партнери