ГЛУЗД

Команда проєкту ГО “Вирій” у червні цього року здійснила другу пошукову експедицію “Стежками предків”, основна мета якої — зафіксувати культурну спадщину українців, які до середини ХХ століття проживали на теренах сучасної південно-східної Польщі. Учасники експедиції відвідали Сяніцький повіт, де за 7 днів зробили фото- та відеофіксацію близько 100 існуючих та неіснуючих сіл, щоб згодом сформувати популярний путівник для туристів та краєзнавців. 

Відвідувачі презентацій отримають його безкоштовно. Презентуватимуть путівник учасники експедиції та команда проєкту:

  • керівник проєкту “Стежками предків” Roman Strekhaliuk
  • авторка текстів Оля Свідзинська 
  • науковий редактор путівника, автор текстів Тарас Радь
  • голова МГО “Вирій” Христина Дубницька
  • директор туроператора “Відвідай” Ігор Губіліт.

Модеруватиме керівник проєкту “Локальна історія” Віталій Ляска.

У Львові презентація відбудеться 24 вересня, о 18:30, у Центрі Шептицького, вул. Стрийська, 29А (паркова аудиторія), з дотриманням карантинних вимог. Кількість місць обмежена. Щоб узяти участь, заповни форму. Також подію транслюватимуть онлайн.

Презентації планують провести також у Києві, Перемишлі, Сяноці (Польща). Громадська організація “Вирій” займається збереженням і популяризацією історії та культури українських етнічних земель за кордонами України. Її створили 2014 року у Львові учасники міжнародного табору-експедиції “Вирій”, який від 2009-го щороку відбувається на теренах Закерзоння (південно-східна Польща). Проєкт об’єднує громадських активістів з різних галузей суспільного життя, яким не байдуже збереження культурної спадщини та національної пам’яті українців за межами України. 

2019 року організація розпочала проєкт “Стежками предків” та випустила путівник, присвячений українській культурній спадщині Любачівського повіту в Польщі. 2021-го команда проєкту “Стежками предків” видала другий путівник, присвячений українській культурній спадщині Сяніцького повіту в Польщі.

Проєкт реалізовано за підтримки Українського культурного фонду.

Український культурний фонд — державна установа, яку створили 2017 року на підставі відповідного Закону України з метою сприяти розвитку національної культури та мистецтва в державі, забезпечити сприятливі умови для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості й суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір. Діяльність фонду, згідно із чинним законодавством, спрямовує та координує Міністерство культури України. Український культурний фонд підтримує проєкти на конкурсних засадах.

Людино з Глуздом, допоможи нам стати кращими — заповни анкету!

А щоб у твоєму житті було більше Глузду —підписуйся на наш телеграм-канал.

Наші партнери