ГЛУЗД

Вчора, 28 грудня, у Національному музеї ім. А. Шептицького у Львові представили виставку картин “Роман Сельський: приборкання кольору”. Виставку присвячено 120-й річниці від дня народження митця.

“Виставка включає 84 роботи Романа Сельського з колекції київського мистецтвознавця, академіка Едуарда Димшица, який сьогодні разом з директором музею Ігорем Кожаном представив колекцію відвідувачам”, — повідомляє Львівська ОВА.  

Як розповіла головна кураторка виставки, вчена секретарка музею Ангеліна Забитівська, колекція творів, яку зібрав Едуард Димшиц, настільки системна, що відображає ретроспективу творчості художника впродовж шести десятиліть. Твори розмістили в п’яти залах музею хронологічно. 

Роман Сельський — художник, педагог, яскрава особистість. Навколо нього гуртувалося середовище, яке 1950–1970 рр. творило культурну ауру Львова. Його мистецький феномен спричинився до створення Львівської малярської школи. У творчості художника переважає постімпресіонізм, але водночас його мистецька палітра дуже розмаїта і містить алюзії сюрреалізму, експресіонізму, кубізму, магічного реалізму.

Виставка буде доступна для огляду щонайменше три місяці.

Фото: Львівська ОВА

А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у:

телеграмі

вайбері

вацапі

фейсбуці

інстаграмі

твіттері

Наші партнери