ГЛУЗД

В Личаківському районі Львова з’явилося більше відреставрованих історичних брам. Цього разу оновлення дочекалася дерев’яна брама будинку на вулиці Личаківській, 113. Історичну браму відреставрували за підтримки ЛКП «Бюро спадщини» управління охорони історичного середовища та за співфінансування німецького фонду Ебергарда Шьока, повідомляє Бюро спадщини.

Раніше такі брами називали «каретними» – вони служили для заїзду коней з каретою у двір будинку. Такі брами значно важчі та мають суттєво більші розміри, аніж звичайні вхідні двері у будинок.

“Ця  брама була в дуже поганому стані. Було помітне суттєве перекошення дверей відносно верхнього світлика, низ струхлявів, а дерев’яне полотно потребувало великої кількості вставок. Через свою значну вагу, двері не тримались на завісах і погано прилягали до основи. Нас чекав досить великий обсяг роботи”, – розповів майстер-реставратор Павло Войтович.

Історичну браму реставрували близько трьох місяців. Додатково фахівці замінили засклення світлика, відновили втрачені деталі, встановили новий замок та ручки, які відповідають стилю брами.

“Вартість реставраційних робіт становила 67 000 грн. З цієї суми вклад мешканців становив 20 100 грн., а решта суми це співфінансування від німецького фонду Ебергарда Шьока, який цього року підтримав нашу Програму співфінансування відновлення цінних елементів в історичних будинках”, – розповів директор ЛКП “Бюро спадщини” Павло Богайчик.

А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у:

телеграмі

вайбері

вацапі

фейсбуці

інстаграмі

твіттері

Наші партнери