ГЛУЗД

21-річній дівчині з Львівщини зробили в США унікальну операцію щелепи, імплантувавши фрагмент кістки з її ноги.

Про це повідомила Львівська Обласна Дитяча Клінічна Лікарня Охматдит.

При народженні дівчині діагностували злоякісну пухлину щелепи — тератому.

“Вона містить дуже різні тканини — волосся, зуби, — і злоякісний процес загрожує життю. “, — кажуть у лікарні.

У 9 років дівчинці зробили реконструктивну операцію. Професор Бернар Паві закрив дефект тканинами з дев’ятого ребра, його зафіксували титановими елементами. Утім, це було короткочасне рішення.

У березні 2023 року до львівського “Охматдиту” завітала команда хірургів зі США, яка проконсультувала понад 100 дітей, 20 з яких прооперувала. Аня також потрапила на консультацію спеціалістів.

Після обстежень американсько-українська команда запропонувала Ані складну реконструктивну операцію із закриття дефекту з допомогою фрагменту кістки з її ноги. Однак у Львові не було обладнання для такого втручання.

Пацієнтку, її тата та лікарку Христину Пограничну запросили до американського штату Техас, де виконали операцію, яка була для українки безкоштовною.

“Планую надалі поставити імпланти, укріпити щелепу і зробити пересадку шкіри на підборіддя. Хочу вчитися і одержати диплом. Взагалі враження чудові. Я не очікувала, що про мене будуть так піклуватися і переживати за мене. У США щирі люди з добрим серцем, вони моляться за Україну”, — каже Аня.

 

Фото:Львівська Обласна Дитяча Клінічна Лікарня Охматдит

 

А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у:

телеграмі

вайбері

вацапі

фейсбуці

інстаграмі

твіттері

Наші партнери