Тернопіль доєднався до національної програми #ВрятуйКінцівку, яка стала новим кроком у наданні медичної допомоги важко травмованим українцям.
Про це повідомили в Тернопільській обласній клінічній лікарні.
В ортопедо-травматологічному відділенні Тернопільської обласної клінічної лікарні проводитимуть надскладні операції з порятунку кінцівок, котрі тепер буде оплачувати програма #ВрятуйКінцівку.
Саме тут лікарі працюють зі складною реконструктивною хірургією — нарощують кістки, а також виконують пластичні та функціональні операції, щоб зберегти кінцівки.
В Тернополі програма #ВрятуйКінцівку стартувала проведенням двох надскладних операцій, що були здійснені силами команди травматологів-ортопедів, в тому числі – запрошених фахівців з Інституту травматології-ортопедії Національної академії медичних наук України.
“Внаслідок повномасштабного вторгнення пацієнти набагато важчі. Інтенсивність війни та важкість артилерійських боїв зумовлюють іншу природу травми, — ділиться Лікар ортопед-травматолог Сергій Гаріян, завідувач ортопедо-травматологічного відділення Тернопільської обласної клінічної лікарні. — Лікуючи пацієнтів, ми маємо три цілі. Перша — зберегти життя, друга — зберегти кінцівку, третя — зберегти її функцію. Наша задача — якомога швидше повернути пацієнта до руху”.
Допомога постраждалим й проведення хірургічних втручань стало можливим завдяки співпраці з Міжнародним благодійним фондом “Здоров’я українського народу”.
Мета програми #ВтятуйКінцівку — боротьба з ампутаціями, боротьба за збереження рук, ніг і повноцінне життя українців.
За оцінкою медичних експертів, в Україні очікується понад 200 000 людей з інвалідністю внаслідок активної фази війни, з яких приблизно 17 000 – 22 600 — люди з ампутованими кінцівками.

Фото: Тернопільська обласна клінічна лікарня
А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у:
