ГЛУЗД

Грант на його реалізацію отримала академія Івана Золотоустого. Мета проєкту «Комплексний підхід до інформування та зміни поведінки населення для організації “вільного” від ртуті міста» — зменшити забруднення довкілля хімічними речовинами. 

Про це повідомили на сайті міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа: 

“Найголовніше — це навчити населення, як себе поводити в таких ситуаціях, коли є загроза життю, загроза екології, загроза громаді. Ця проблема не є надуманою, ми час від часу, на жаль, маємо такі випадки, і дуже хочеться, щоби цей проєкт допоміг дійсно франківській громаді правильно поступати у таких випадках”. 

За словами керівника проєкту Романа Завійського, один звичайний термометр містить близько двох грамів ртуті. Якщо розбитий термометр викинути в загальний смітник, він забруднить близько шести тисяч кубометрів повітря. Окрім того, ртуть потрапляє в ґрунт та ґрунтові води, а це катастрофічні наслідки для довкілля. А ще ми користуємось у буденному житті добрим десятком предметів, що містять або ртуть, або сполуки ртуті. Це барометри, термостати, прилади для вимірювання тиску, акумулятори, батарейки, плоскі екрани телевізорів та монітори. Якщо ці предмети вийшли з ладу, їм точно не місце на смітнику.  

Проєкт розрахований на 3 роки. За цей час пересічні громадяни мають переглянути своє користування та зберігання ртутьвмісних речовин, зробити його більш усвідомленим.

Щороку в Івано-Франківську утилізують приблизно 300400 кг  ртутті, розповів під час пресконференції керівник управління з питань надзвичайних ситуацій Ігор Влізло. Франківці, до прикладу, активніше здають на утилізацію використані батарейки. Спеціальні ящики містяться не лише в закладах торгівлі, надзвичайники встановили їх і в закладах освіти.

Івано-Франківськ став першим містом в Україні, де впроваджуватимуть досвід європейських країн у поводженні з ртутьвмісними речовинами.

А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у:

телеграмі

вайбері

вацапі

фейсбуці

інстаграмі

твіттері

Наші партнери