ГЛУЗД

Сім складних оперативних втручань для пацієнтів з набутими вадами серця здійснили в Івано-Франківській центральній міській клінічній лікарні. Допомагав лікарям польський професор кардіохірургії та трансплантації Міхал Зембала. 

Двом пацієнтам замінили частину аорти, встановивши протез. Під час операції лікарі кардіоанестезіологи-перфузіологи застосовували штучний кровообіг, а також гіпотермію (знижували температуру тіла до 28 градусів), повідомляє Центральна міська клінічна лікарня Івано-Франківської міської ради. 

Трьом пацієнтам з поєднаними клапанними вадами серця зробили протезування клапанів в умовах штучного кровообігу. 

“Це хворі високого ризику та зі складними захворюваннями клапанів серця. Більшість часу ці пацієнти раніше проводили в лікарні, оскільки вдома їх стан одразу погіршувався”, — розповідає кардіохірургиня Світлана Сарапук.  

Також виконано невідкладну операцію пацієнту, який поступив у лікарню з діагнозом ішемічна хвороба серця, нестабільна стенокардія (біль у ділянці серця в спокої), критичне ураження стовбура правої коронарної артерії (звуження однієї з артерій, що кровопостачає серце на більше, ніж 90 %). 

“Враховуючи те, що пацієнт у минулому вже переніс інфаркт міокарда, потрібно було діяти якнайшвидше, оскільки в будь-який момент єдина артерія, що кровопостачає серце пацієнта, могла закритись, що становило високий ризик для життя хворого. Тому операція була виконана позачергово”, — розповідає Світлана Сарапук. 

Щоб записатися на консультацію, оперативне втручання чи отримати додаткову інформацію про майбутні приїзди професора Міхала Зембали, звертайся в контакт-центр лікарні за номерами: 095 103 10 30; 067 099 91 11.

Фото: Центральна міська клінічна лікарня Івано-Франківської міської ради

А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у:

телеграмі

вайбері

вацапі

фейсбуці

інстаграмі

твіттері

Наші партнери