ГЛУЗД

Завтра в Івано-Франківську відбудеться зустріч з кінорежисером, сценаристом, письменником та громадським активістом Олегом Сенцовим. Франківців та гостей міста запрошують на розмову про ув’язнення й письмо за ґратами, дитинство, студентство та плани на майбутнє. Модеруватиме зустріч Ілларіон Павлюк. Читачі зможуть поспілкуватися про книги, деякі з яких написано в ув’язненні.

 “Хроніка одного голодування” — це тюремний щоденник, який кремлівський в’язень Олег Сенцов почав вести у травні 2018 року, на третій день після того, як оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити українських політв’язнів. 

 “4 з половиною кроки” — збірка малої прози Олега Сенцова, написана в російській тюрмі. Що відчуває людина, уперше потрапивши до в’язниці? Як за товстими стінами та тьмяними вікнами з подвійними ґратами, у тісних і брудних камерах живуть арештанти? Яких правил і законів доводиться дотримуватися, опинившись там? Автор розповідає про життя в’язнів та про обставини, що привели їх у неволю, максимально об’єктивно й відсторонено, не виправдовує, не засуджує, лише засвідчує. Разючі, часом жахливі факти разом з вивіреними точними деталями створюють переконливе тло, на якому й розгортаються події чиїхось життів. Автор здебільшого не робить висновків — він залишає це право читачеві.

“Маркетер” — збірка малої автобіографічної прози Олега. Автор розповідає в ній здебільшого про свої студентські роки. Складання іспитів, будні в гуртожитку і на квартирах, нестримні веселощі, безгрошів’я — звичні складові життя молоді, яка здобуває знання. Початок дев’яностих. Зміна цінностей. Руйнування стереотипів. Становлення. Загартовування душі й характеру. Любов, дружба, виживання і бізнес… Вдумливий та уважний читач знайде все це в новій книжці Олега Сенцова. Переклад українською мовою подано разом з оригіналом.

“Жизня” — це перше видання творів Олега Сенцова, де переклад українською мовою подано разом з російськомовним оригіналом. Ця книжка для всіх, хто досі не знайшов відповіді на запитання, чому Олег допомагав українським військовим у Криму, чому відкрито говорив про війну в Україні, яку розв’язала Росія, чому розпочав голодування і не просив про помилування. Вона надзвичайно важлива для Олега. Він брав активну участь у її виданні, навіть перебуваючи в ув’язненні.

Подія відбудеться за адресою: Промприлад, Парасольковий цех (вул. Академіка Сахарова, 23).

Початок о 17:00.

Вхід вільний. 

Наші партнери