ГЛУЗД

16 травня у музеї історії міста Коломиї відбулася презентація книжок, що були номіновані на премію імені Тараса Мельничука, пише Глузд.

Представили 3 книги:

–  збірка поезій «Колиска роси і джемеля» Степана Григорчука;

– Детектив «Коломийська історія Шерлока Голмса» Миколи Савчука

– «Перша республіка» Івана Монолатія

Степан Григорчук зі авторською збіркою “Колиска роси і джмеля”

Твори письменників представляли керівники організацій, що подали авторів на премію. Слово мав поет із Снятина Степан Григорчук, що поділився історіями із життя українського поета-дисидента, Тараса Мельничука, ім’ям якого названий конкурс, та пригадав спільні моменти життя.
Був присутній  Микола Савчук, що розповів деякі «закулісні» моменти написання «Шерлокіани».
«Спочатку, я вивчав всі англійські прізвища та створив своїх героїв, а потім детально штудіював історію Галичини початку 20 століття, щоб не помилитися у якихось деталях. Після того почав вже писати  твір про пригоди Шерлока Голмса у Коломиї»

Микола Савчук презентує ” Коломийського Шерлока Голмса”

Книгу «Перша республіка» презентував директор Музею історії міста Коломиї Михайло Арсак.

«Про західно-українську народну республіку пишуть багато наукових статей, але ця книга є унікальною тому, що це твір науковця, але у художньому жанрі.- говорить чоловік. –  Його можна назвати роздумами, що нанав’язливо, зате переконливо, розповідають про певні історичні події»

Літературна премія імені Тараса Мельничука заснована Коломийською  міською радою в 1996 році.

Міська літературна премія імені Тараса Мельничука присуджується щорічно окремим літераторам, спілкам та громадським об’єднанням літераторів міст, районів та областей України за високохудожні літературні твори, які сприяють духовному росту громадян і здобули загальне громадське визнання. Джерело

Наші партнери