ГЛУЗД

Олексій Масловський викладає фізику у місцевому коледжі і водночас має неординарне хобі – конструює роботів у вільний час та навчає цьому молоде покоління.

Попри те, що не кожному дано займатися цим, чоловік веде себе досить скромно та говорить, що ще не доріс до того рівня, якого хотів би.

Гурток, який він створив сам, для дітей «живе» вже 2 роки в Коломиї  і налічує 10 хлопчиків різного віку. Серед дівчат таке заняття не дуже популярне, адже за всю історію існування гуртка вони тут жодного разу не з’являлися.

 

Проекти, які вдалося  організувати наразі:

  • «крокуючий» робот – той, що запрограмований ходити, один із найскладніших типів роботів.
  • «Робот-маніпулятор» зроблений у вигляді людської руки. Прототип – медичні протези. 
  • «Розумний дім» –  автоматична система, що включає сигналізацію, світло, обігрів будинку, полив рослин, пожежну безпеку, вимикається та вмикається в присутності людини у кімнаті або в час її відсутності;
  • Робот, який запрограмований розміновувати вибухові пристрої.

В планах  на майбутнє створити квадрокоптер, для того, щоб шукати загублених у Карпатах людей, робота-офіціанта та 3D принтер, щоб друкувати необхідні деталі.

Син Олексія – Володя, якому всього 10, успадкував батькове захоплення роботами, зараз  теж цікавиться фізикою та відвідує гурток програмування і конструювання роботів.

Наші партнери