ГЛУЗД

Експерти WWF-Україна здійснюють онлайн-моніторинг рисі в українських Карпатах.

Про це Еспресо.Захід розповіли в WWF-Україна.

“Експерти WWF-Україна у співпраці з Ясінянським лісомисливським господарством та Івано-Франківською ветеринарною клінікою “ОлВет” відловили та одягнули на самця рисі телеметричний нашийник з GPS-GSM передавачем. Це перший етап телеметричних досліджень великої кішки в Українських Карпатах, який успішно реалізували в Закарпатській області”, — кажуть у фонді.

Станіслав — статевозрілий 2-3-річний самець рисі вагою 21,3 кг. Він став другим представником свого виду в Україні, життя якого досліджуватимуть за допомогою нашийника. 

“Телеметричні дослідження рисі, які започаткували WWF-Україна на території Українських Карпат та Полісся, дадуть змогу порівняти карпатську і балтійську популяцію рисі, поведінку та екологію тварини за різних умов, в межах різних оселищ та екосистем, природоохоронних та лісогосподарських установ. Все це дасть змогу поглибити знання щодо екології рідкісного виду та розробити в майбутньому ефективні плани-управління та заходи зі збереження для різних територій”, — розповідає менеджер проєктів WWF-Україна, доцент кафедри біології та екології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Роман Черепанин.

Прилад обладнаний технічними засобами, які визначають місце перебування тварини. Інформація надходить на віддалений сервер.

“Нашийник, який носить Станіслав, може працювати 1-2 роки в залежності від природних умов та режимів роботи. Далі він самостійно відпаде. Його розробила польська компанія “Ecotone Telemetry”, він не шкодить тварині і не заважає їй у повсякденному житті”, —  пояснюють у WWF-Україна.

Фото: Еспресо.Захід

 

А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у:

телеграмі

вайбері

вацапі

фейсбуці

інстаграмі

твіттері

Наші партнери