ГЛУЗД

43 портрети загиблих героїв розмістили в  мистецькому просторі «Підземний ПерехідВаґабундо”», що в Івано-Франківську.

Авторка виставки Ірина Чмелик малює захисників, які загинули ще від 2014 року, з початком широкомасштабного вторгнення графітовий олівець та папір стали для неї відрадою. В експозиції тільки частина її робіт.

“За кожним із цих портретів людина, історія, мрії та сподівання на майбутнє, яким, на жаль, не судилося збутися. Для мене важливо було передати індивідуальність особистості як вдячність близьким, які виховали цих людей, були поруч… Ми повинні пам’ятати та робити все для того, щоб кожен із цих героїв був з нами завжди”, — розповідає художниця. 

Авторка відчуває наче  захисники самі її обирають. Вони зачіпають поглядом, посмішкою, історією. На портретах Ірини захисники та захисниці зі всієї України: громадські активісти, музиканти, художники, які, напевно, ніколи не думали, що візьмуть до рук зброю. Як каже авторка, війна не вибирає, а забирає людей з усіх куточків країни. 

Виставку “Звитяжці” відкрили літературним вечором. Богдан Томенчук дикламував власні вірші, а Ольга Деркачова — прозу.

“Людська пам’ять має схильність до забуття. Пам’ятаєте перші дні анексії Криму? Ми пам’ятали кожного героя. Героїв стає все більше, і ми можемо не пам’ятати великої частини з них. Тому виставка “Звитяжці” присвячена тому, щоб пам’ятати”, — каже Ольга Деркачова. 

Переглянути виставку “Звитяжці” в мистецькому просторі можна впродовж 2 тижнів.

Фото: Роксолана Остапчук

А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у:

телеграмі

вайбері

вацапі

фейсбуці

інстаграмі

твіттері

Наші партнери