ГЛУЗД

30-річний випускник аспірантури, китаєць Ше Сяньнін, успішно захистив українською мовою дисертацію на здобуття ступеня доктора філософії у Львівській політехніці. 

Про це написали на сайті Національного університету “Львівська Політехніка”

До Львова Ше Сяньнін приїхав шість років тому, після завершення бакалаврату в університеті провінції Хенань. Спочатку його зарахували на підготовче відділення, де він вивчав українську мову. Потім вступив до магістратури, на прикладну механіку, а після її завершення — до аспірантури, хоча, коли їхав в Україну, то чіткого наміру залишатися тут в аспірантурі не мав.

“З-поміж країн, у яких я міг навчатися, а це Україна, Білорусь, Молдова, Азербайджан, Казахстан, вибрав саме Україну, тому що тут добре готують інженерів-механіків. І я знав, що в Україні дуже гарно. Дізнався, що у Львівській політехніці є хороша база з моєї спеціалізації”, — розповідає Ше Сяньнін.

Йому як іноземцеві довелося виграти грант на навчання від Китайського стипендійного центру. Відтак він отримав китайську стипендію і бюджетне місце (і теж стипендію) у Львівській політехніці. Науковий керівник Ше, завідувач кафедри робототехніки та інтегрованих технологій машинобудування, професор Вадим Ступницький, згадує, що китайська сторона до надання гранту мала дуже ретельні підходи — вивчала тематику наукових зацікавлень потенційного наукового керівника, напрям, у якому він працює, публікації, ознайомлювалася з лабораторною базою університету.

Тема дисертації молодого науковця — “Підвищення ефективності механічного оброблення деталей з титанових сплавів на основі імітаційного моделювання процесу формоутворення”. Саме китайська сторона рекомендувала Ше, щоб його дисертаційне дослідження було пов’язане з темою оброблення титанових сплавів.

Від початку вторгнення Ше щедро донатить на ЗСУ.

 Наразі працюватиме у Львівській політехніці, однак залишатися тут надовго наміру не має, адже хоче повернутися на батьківщину і працювати там викладачем.

Фото: “Львівська політехніка”

 

А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у:

телеграмі

вайбері

вацапі

фейсбуці

інстаграмі

твіттері

Наші партнери