ГЛУЗД

Сьогодні волонтерські організації Коломиї розповіли Глузду, чи вистачає їм людей, які необхідні речі зібрали, куди направляють їх та яка допомога потрібна.  

“Карітас Коломия”

Іванка Федорак, координаторка волонтерів у Карітасі, розповіла, що сьогодні впродовж дня було близько 150 охочих допомогти.

“Багато людей прийшло на тренінг з домедичної допомоги, який організували в офісі Карітасу, і залишилися, щоб допомогти. Роботи для всіх не було, люди мінялися що дві години. Сьогодні ми зібрали продукти харчування, одяг, засоби гігієни, постіль, подушки, ковдри тощо. Люди постійно приносили допомогу”.

Волонтери в Карітасі сьогодні сортували речі, розкладали їх. Завтра волонтерська організація буде видавати допомогу тим, хто її  потребує.

“Сьогодні волонтери дуже круто згуртувалися. Ми приймаємо всіх охочих допомогти, хоча наразі сильної потреби немає. Ми зробили чергування волонтерів по днях та годинах, проте кожна людина може долучитися і замінити іншу”.

Карітас допомагає цивільному населенню — це основна мета його діяльності. У Коломиї допомагають і тимчасово переміщеним особам. Однак спочатку їм потрібно зареєструватися в Коломийському ліцеї № 4. 

Єдиний волонтерський центр у “Локомотиві”

Журналіст та волонтер Євген Гапич розповів:

“Сьогодні охочих волонтерів було десь 50. Ми передали допомогу теробороні, 10-й гірсько-штурмовій бригаді та переселенцям, а саме: амуніцію, форму, рації, їжу, матраци, одяг. Усе, про що я нещодавно писав на своїй сторінці у фейсбуці, і навіть більше ми сьогодні зібрали. Тепер дуже потрібна військова форма, рації, каски та бронежилети, волонтерів вистачає”. 

Волонтерська точка 

Коломиянин Юрій Білявський сформував ще одну волонтерську точку в Коломиї. Молоді люди збирають допомогу у приміщенні шахового клубу.

“Коли накопичуємо необхідні речі, то відвозимо їх у Карітас, у Єдиний волонтерський центр і на військову потребу нашій “Десятці”. Сьогодні було приблизно 20-25 волонтерів. Ми зібрали теплі речі, продукти, каремати, дощові плащі, стяжки, білизну, медикаменти тощо. Знайшли військовий дрон, який завтра потрібно доставити з іншої області. Також будемо відправляти медикаменти та інші необхідні речі для переселенців та наших військових. На завтра дуже потрібна темна тканина, щоб плести сітку”. 

Юрій розповідає, що наразі волонтерів вистачає, а якщо хтось хоче допомогти грошима чи необхідними речами, то найкраще звертатися у Єдиний волонтерський центр та в “Карітас”, адже їхня волонтерська точка — не зареєстрована організація. 

Журналістка: Юля Варчук
Фото: Назар Яжинський


За оновленням стеж:
🔸телеграмі 
🔸 вайбері
🔸 вацапі
🔸 фейсбуці
🔸 інстаграмі
🔸 твіттері

Наші партнери