ГЛУЗД

Влада запланувала об’єднати Коломийську гімназію № 10 з Коломийським природничо-математичним ліцеєм № 9. Батьки про це дізналися випадково і зібралися, щоб переконати представників міської ради та очільника відділу освіти Любомира Бордуна не робити цього.

Батьки і вчителі називають гімназію № 10 сімейним закладом, кажуть, що все через атмосферу, яка там панує. У ліцеї навчається чимало дітей з інклюзією, батьки довіряють викладачам, кажуть, тут усі знають одне одного в обличчя, тому можна не перейматися про безпеку дітей.

Також наголошують, що задоволені якістю освіти, яку отримують їхні діти в цьому навчальному закладі.

Ігор Джаман 13 років у педагогічній галузі.


“9 з 13 років я працював у школі № 6 з теперішнім керівництвом ліцею № 9, однак мої діти навчалися в гімназії № 10, бо тут є дух школи, сім’ї. 
Гімназії № 10 закидають низький рівень знань. Троє моїх синів навчаються тепер на державній формі, я жодної копійки для цього не заплатив. Вони самостійно вступили”,  —  акцентує Ігор Джаман. 

Ірина Шавиріна, одна з матерів, каже: 

“Що таке злиття навчальних закладів? Це коли одне підприємство з’їдає інше. Залишається один керівник, одна бухгалтерія. Керуватиме директорка ліцею № 9, тобто фактично гімназії № 10 уже не буде. Це злиття = ліквідація. Ми проти цього, бо свідомо обирали навчальний заклад для своїх дітей. 
Гімназія № 10 має безліч переваг: у нього зручне місце розташування, він, як на долоні, затишний та родинний, не переповнений, тут дбають про безпеку та комфорт дітей, особливо найменших. Ви бачили у великій школі, як вони носяться? Що буде, якщо вона матиме 1000 учнів? Маленьку дитину затопчуть. Тут дуже дбають про інклюзивних дітей”.

Заступниця директорки з виховної роботи Юлія Довбуш представила присутнім план розвитку гімназії № 10, згідно з яким заклад планують зробити українсько-польським, на сьогодні польську мову вивчають з 3 класу, відповідно до плану розвитку, викладати її почнуть з першого класу, також будуть факультативи.

За словами Юлії Довбуш, на це не потрібно коштів з міського бюджету, бо керівництво школи вже знайшло волонтерів та веде перемовини з польськими партнерами щодо співпраці. 

Також розробили проєкт спортивно-відпочинкового майданчика у дворі школи, який планують облаштувати силами батьків.

Своєю чергою керівник відділу освіти Любомир Бордун пояснив, що гімназія № 10 є збитковим та цьогоріч має значний мінус. 

Він роздав батькам аркуші з порівняльною характеристикою, де докладно прописано витрати на дитину в ліцеї № 9 та гімназії № 10.

Також Любомир Бордун запитав педагогів, що заважало їм реалізувати всі задуми, прописані в проєкті розвитку, раніше.

Батьків заспокоїли, що їхні діти завершать цей навчальний рік у своїх класах. 

Планують, що в приміщенні гімназії № 10 навчатимуться учні початкової школи, а в приміщенні ліцею № 9 — від 5 класу. Об’єднання планують не раніше, ніж 2022-го. 

За словами Любомира Бордуна, у гімназії № 10 немає необхідних профільних кабінетів фізики та хімії, а в кабінеті інформатики на постійній основі навчається клас — це ще одна з причин, чому заклади планують об’єднати.

За словами очільника освіти, він не отримав жодного заперечення щодо цього об’єднання від педагогічного складу ліцею № 9.

Заступник міського голови з гуманітарних питань Володимир Мельничук дав змогу висловитися всім охочим, а наприкінці наголосив, що сьогодні відбулася зустріч-обговорення, рішення ухвалюватимуть депутати виконавчого комітету Коломийської міської ради. Засідання відбудеться у двацятих числах травня, а до того представники влади та батьки ще зустрінуться і старатимуться дійти згоди. 

Наші партнери