ГЛУЗД

Великі черги, постійні крики, незадоволені пацієнти….. Ще нещодавно так виглядала ситуація у  медичних закладах по всій Україні, Коломия не виняток. Вже кілька місяців медики працюють за однією з нових ланок медичної реформи: електронні черги пацієнтів.  Ходили чутки, що система вже закрита і наступні записи можливі тільки на платній основі. Глузд дізнавався чи так це:

«Кожен мешканець має право підписати декларацію з сімейним лікарем  в будь-який момент. Немає жодних обмежень, ні у виборі лікаря, ні у приписці чи проживанні,  а тим паче часових, – розповідає головний лікар Коломийського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Володимир Мельничук. –  Ми наголошували на даті 1 липня тільки через те, що мали мету в цей період укласти договір з Національною службою України та намагались максимально активізувати громаду у виборі сімейного лікаря. Нам потрібно було оцінити наскільки нововведення ефективне у нашому місті і яка кількість коломиян відреагує».

Як пояснює головний лікар, такі чутки могли з’явитись ще й через недостовірну інформацію самих мешканців. Адже йшла мова про те, що якщо людина не записалась до сімейного лікаря на первинній ланці, тоді можуть виникнути певні складнощі при отриманні медичної допомоги на вторинній ланці.

«Ніхто людині не відмовить у допомозі. Але якщо вона не матиме направлення сімейного лікаря, тоді лікарі вторинної ланки можуть говорити про благодійний внесок. Наразі це тільки роздуми, але чи буде саме так ніхто не знає», – каже медик.

Згідно із статистикою 33 тисячі мешканців міста вже підписали декларації, а це 55% населення. Найактивніша категорія – це діти від 1 до 18 років і люди старшого віку. Найменше записуються люди, віком від 18 до 39.

«Чому така різниця? Тому що люди  такого віку, як правило, працюючі та найбільш здорові. Багато хто з них переконаний у тому, що якщо він здоровий, то до лікаря йти не потрібно. Можливо, ми просто до них ще не достукались», – поділився роздумами фахівець.

Існують також затверджені Національною Службою Здоров’я України рекомендації щодо граничної чисельності пацієнтів у лікаря. Для педіатра  – гранична чисельність становить до 900 діток, для терапевта – 2 тисячі людей, а для сімейного лікаря – 1800.

Зі слів пана Мельничука, на черзі багато нововведень:

«На даний момент займаємось обновленням технічного обладнання, а далі, до кінця року, підніметься питання щодо можливості підписання декларації  з вибору лікаря, не виходячи з власного будинку. Проте, сьогодні це не можливо. Також планується запровадити нові можливості – електронний медичний документообіг: це отримання електронних рецептів та лікарняних листів. Наразі документація все ще паперова, але в найближчому майбутньому ситуація також повинна змінитись».

Отже, щоб обрати сімейного лікаря необхідно здійснити наступні кроки:

  • ознайомитись із лікарями нашого міського центру первинної медичної допомоги (в загальних місцях амбулаторій міста є наявні біографічні дані лікарів), на сайті Коломийського міського центру ПМСД 
  • з’ясувати час прийому лікаря і, взявши із собою оригінали документів особи (паспорт, ідентифікаційний код, свідоцтво про народження для дитини) та мобільний телефон, прийти до лікаря та за 3-5 хв укласти декларацію.
  • після друку декларації переконатись у вірності внесених даних та підписати її.
  • Також, важливо для пацієнта, розпитати в лікаря про всі можливі послуги, які він зможе отримати в межах амбулаторії та за її межами. Все! Ваш вибір сімейного лікаря здійснено.  Отже, кошти, які передбачені державою, поступлять в даний заклад, амбулаторію.

 

Підписуйтеся на наш Telegram-канал та будьте у ритмі життя, разом із Глуздом!

Наші партнери